If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Milión zabanovaných na Xbox Live

Hříšníkům zůstává možnost hraní offline.

Microsoft svým zatím posledním protipirátským krokem, který vzbudil opravdu velký rozruch a diskuse, měl podle nových údajů zabanovat zhruba 600 tisíc až 1 milion uživatelských účtů. Mělo jít přitom výhradně o vlastníky modifikovaných konzolí X360, i když jdou i takové hlasy, že se "ban" nakonec dotknul též některých "čistých" majitelů.

Buď jak buď, rozhodně nejde o malé procento potrestaných, s přihlédnutím ke skutečnosti, že v půlce roku 2009 bylo na Xbox Live 20 milionů aktivních uživatelů napříč 26 různými zeměmi. Microsoft přitom nově zdůrazňuje, že postižení přišli o některé důležité vlastnosti konzole, jako je online přístup, nicméně uvedené nijak nenarušilo hlavní funkčnost hardwaru. Tedy přehrávání her.

Není bez zajímavosti, že Microsoft vytáhnul hodně agresivně do boje proti pirátské herní scéně opět po roce, v citlivém předvánočním období. Přičemž podle údajů ELSPA (The Entertainment and Leisure Software Publishers' Association) má právě pirátská scéna každoročně poškozovat herní průmysl částkou přesahující 750 milionů britských liber.

Tagged With

Comments