If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mini Ninjas

Jsou malí, ale šikovní!

Taková docela nenápadná hra s takovými docela nenápadnými hrdiny, tak takovou se na první pohled zdá nová hříčka pro každého z pera tvůrců oblíbeného Hitmana. Roztomilé, veselé a barevné putování malého ninji Hira, který jako poslední ze skupiny musí zachránit své kamarády a zabránit zlému samurajovi v šíření temnoty a zaklínání nebohých zvířátek do podoby temných bojovníků.

Na první pohled obyčejná adventurka ale hned záhy rozbalí všechny své trumfy a že jich má nepočítaně! Nádherná a rozmanitá prostředí jsou jakoby ručně vybarvovaná krásně živými odstíny, když hra na všech platformách vypadá na chlup stejně, přičemž ani velmi průměrný počítač se z té krásy rozhodně nezadýchá.

Hiro právě vypil lektvar šípového štítu a jde rubat.

A stejně příjemně se ovládá malý ale schopný Hiro, hlavní hrdina zdejšího příběhu, poslední ze skupiny ninja žáčků velkého mistra. Však zajímavé okolnosti příchodu každého novice ke svému učiteli vtipně ukazuje sbírka až snově krásných filmečků, které by se z fleku hodily do nějakého animovaného filmu typu Shreka a podobně.

Přitom Mini Ninjas není jen obyčejná akční adventura, která začne po chvíli nudit. Naopak, nabízí mocnou náruč mnoha osvěžujících prvků, mezi nimiž si ty své favority jistě najde každý, kdo se chce alespoň na chvíli zasnít do skoro pohádkového světa tradičního, i když klišovitého souboje dobra a zla.

Skvělé vyřádění nabízí už jen časté, ale nikoli neustálé pěkně zpracované bitky se sluhy temného samuraje, což jsou vlastně zakletá zvířátka, kterážto svým zákrokem osvobodíte zpět do jejich původní podoby. Malou katankou je radost se ohánět, ani funkční kryt nechybí a dokonce můžete vytasit i typický klobouk, jenž se nechá použít jako loďka na vodě, sáňky na sněhu, i kryt proti šípům nepřátel – vskutku vtipná taškařice!

Souboje s obřími bossy jsou spíše úsměvné, než obtížné.

A když už si budete plout, skrze rybářský proutek si nachytáte kapříky Koi do sushi, jakožto jedné z ingrediencí pro okamžité doplnění červených srdíček života, která vám protivníci ubírají. Však skrze drobný RPG prvek se vám při putování neustále vylepšuje něco atributů, jako je právě délka života, nebo větší účinnost útoků.

Malí ninjové jsou skoro na každém kroku plní rozmanitých překvapení a možností. Po osvobození každého z dalšího kvarteta ninjů-kamarádů, se pak mezi všemi můžete libovolně přepínat. Hiro a jeho první pobočník na bossáky, tlustý Futo s palicí, jsou sice nejsilnější, ale i další mini ninjové mají každý své vlastní unikátní schopnosti, které jistě vhodně použijete.

Navíc se můžete převtělit do jakéhokoli zvířátka v okolí, což vám dovolí magická energie Kuji, s níž také sesíláte až tucet roztodivných kouzel, jako jest Stěna větru, Tornádo, nebo Bouře meteorů. A konečně pravý ninja nepohrdne ani strašlivými vrhacími zbraněmi v podobě tradičních šuriken či kovových ježků.

Nevážné Tenchu v pohádkovém hávu, i takoví jsou Mini Ninjas.

Taková pepřová bombička zase donutí nepřátele v okolí hlasitě kýchat, zatímco je tímto rychleji udoláte, nebo třešňový granátek způsobí na požádání pěknou paseku ve skupince roztomile žvatlajících protivníků. Zkrátka a dobře sympatické na nindžících je velmi, že každý boj můžete pojmout trochu jinak takticky.

Je libo frontální útok s katanou a obrannými kotouly, nebo masivní úder bombičkami? A co třeba se tajně proplížit ve vysokém bambusu až k netušícím protivníkům či použít drtivou speciální schopnost? A jakého ninju využít? Však z toho vidíte, že taktiky je v této milé hříčce habaděj!

A když je vám pak ouvej, není nic ztraceno. Z kapsičky rychle zdlábněte sushi, vypijte příslušný lektvar z nasbíraných kytiček, setřeste si ovoce ze stromu, nebo si v klidu zameditujte. A hnedle jste zdrávi jako rybička, …tedy spíše kapřík Koi. Což se tedy nedá říci o mnohdy neposlušné kameře, která by doktora jistě potřebovala a příběh je podávaný občas tak nešťastně, že si nepamatujete, proč máte jít zrovna tam a dělat tamto. Jediná motivace pro další rundu je pak pouze sběr předmětů a kytiček, které vám prve unikly.

Jinak je ale Mini Ninjas bez okolků nadmíru přítulným a příjemným zážitkem, který v drtivé většině ze sedmnácti úrovní doslova tryská všemi směry v gejzíru rozmanitosti: od vývoje a levelování postavy, přes sběratelské prvky, kouzlení, různé způsoby boje, prozkoumávání, až po krásné interaktivní prostředí.

VERDIKT: Rozhodně jim dejte šanci, těm vykutáleným malým ninjům, protože se vám odmění znamenitou a oddechovou zábavou plnou vtipu, barevné krásy, taktiky i velké rozmanitosti, která jistě osloví nejen nedospělé publikum. Drobní bojovníci jsou totiž jednou z těch veselých, příjemných her, které si užije úplně každý od sedmi do sta let.

8 / 10

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

Tagged With

Comments

More Recenze

Latest Articles