If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mít demo se Final Fantasy nevyplatilo, piráti ho prolomili čtyři dny v přestihu

Navzdory Denuvo.

Pro dobrotu na žebrotu. Toto staré české přísloví zde platí více než kdy jindy. Nezvyklá přívětivost a otevřenost vůči hráčům se japonskému vydavateli Square Enix těžce nevyplatila.

Kvůli faktu, že existuje veřejné hratelné demo ještě před ostrou verzí - aby si lidé mohli sami zkusit, jak jim hra běží - prý bylo Final Fantasy 15 pro PC (Alza.cz) prolomeno piráty čtyři dny před oficiálním dnem vydání 6. března.

Čínská skupina údajně jednoduše použila .exe soubor z dema v kombinaci s pre-loadovanými soubory plné verze z Originu. Pre-load se tedy zpětně zdá být chybou, zatímco Steam byl v tomto směru moudřejší a pre-load u této hry neumožnil. V únoru zase jejich “kolegové” překonali Final Fantasy XII: The Zodiac Age s Denuvo 5.0.

Reportují o tom PCGamesN, dle nichž se někteří hráči bez potíží dostali až do deváté kapitoly. Oříškem je samozřejmě download 150 GB dat kvůli 4K texturám, ale to platí i u běžné digitálky (krabicová PC verze nebude k mání).

Nezabránila tomu ani na poslední chvíli učiněná změna, kdy bylo do FF15 Windows Edition přidáno Denuvo, které přitom v demu nebylo. Zmínky o této ochraně jsou nově uváděny na aktualizované produktové stránce na Steamu. Díky tomu by však mohly být učiněny testy s definitivním ortelem, jestli běží hra plynuleji bez Denuvo nebo s ním.

Square Enix nebudou mít radost ani z toho, že se na Blízkém východě začala prodávat konzolová re-edice Royal Edition FF15 o několik dnů před oficiálním termínem, jak dokládá fotka z Instagramu.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments