If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

MMO pro mladší publikum od Funcomu

Pokémoni křížení s Diablem.

Funcom, norský vývojářský dům, je známý především svou herní produkcí pro dospělé, kam se řadí The Longest Journey, Anarchy Online či Age of Conan. Své portfolio však nyní hodlá rozšířit o titul cílený na mladší herní publikum, jde přitom o další MMO - Pets vs. Monster.

V kostce by se dalo říci, že jde o mix Pokémonů a Diabla. Z prvně jmenovaného si bere koncept shromažďování "zvířátek", následné pečování o tyto a bojování po jejich boku. Z Diabla zase sbírání materiálu vypadlého z poražených soků a explorace herního světa. Funcom tvrdí, že MMO trh je velice rozsáhlý a chybí tady alternativní projekt, změřený na mladší herní obec.

Není bez zajímavosti, že Pets vs. Monster začali pouze jako experiment, a že na základě pozitivních ohlasů se s ním nakonec začalo počítat a začal se brát vážně. S ohledem na hlavní cílovou skupinu má jít o hodně jednoduché hraní, ve smyslu přístupnosti herních mechanismů a ovládání, se snahou neustále měnit herní lokace, aby byli malí hráči zaujati variabilitou prostředí a hra se neokoukala. Přičemž původní záměr, směřovat Pets vs. Monster na 8-12 letá dítka se podařilo snížit dokonce na šest roků!

Samozřejmě, že kýžený finanční profit v tomhle případě musí přijít od jejich rodičů, kteří svým ratolestem tohle MMO budou moci následně předplatit, jakkoliv byznys model stále ještě není uzavřenou kapitolou. Alternativou mají být mikrotransakce či předplacené karty a s tím spojené hraní gratis. Každopádně Pets vs. Monster se chystají toliko na PC (tedy nikoliv konzole) a v průběhu tohoto měsíce má proběhnout veřejný betatesting.

Tagged With

Comments