If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Modern Warfare 2 multiplayer

Semtexové granáty z afghánského pohoří.

Podle čeho soudit, nakolik se hráčská obec těší na hitovku jako Modern Warfare 2? Podle figurek nabízených u předobjednávek asi stěží. Ale všimněte si třeba, kolik vydavatelů už tiše přesunulo své áčkové hity z dosahu období, ve kterém herní obchody opanuje právě nejnovější díl téhle válečné akce.

A podle čeho soudit hru jako Modern Warfare 2? Samozřejmě obsáhne i rozsáhlou singleplayerovou kampaň plnou nejrůznějších zvratů, napínavého příběhu a vůbec věcí, kterým jsme se už věnovali v našich letních dojmech z hraní. Proto se dnes zaměříme na hru síťovou; ostatně právě to, co již tradičně patří mezi přednosti série Call of Duty.

Tvůrci hry z Infinity Ward docela nedávno odkryli kooperativní mód zvaný Special Ops a vůbec nejčerstvěji předevčírem v Los Angeles odtajnili pár novinek z online složky celé hry. Jedna užitečná věc hned na úvod: autoři vyvinuli nový systém tzv. hráčské migrace, který v případě odpojení hostujícího hráče jednoduše server udělá z kohokoliv dalšího se slušným pingem. Dnes už standard, ale potěší.

Modern Warfare 2 se má nést v duchu přizpůsobení si své postavy, čehož tvůrci docílí třeba novým systémem Killstreaků. V jeho rámci získáte možnost odemknout si některé extra předměty a hned si je vzít do bitvy, přičemž pro každý z nich budete muset docílit jiného počtu zabití v řadě. Řečeno polopaticky: nepůjde si jednoduše vyměnit odstřelovačku získanou za pět zabití v řadě třeba s extra brněním, které jinak získáte za devět fragů.

Co se asi stane, když u takového štítu vybuchne semtexový granát? Přilepí to štít k vojákovi nebo vojáka k zemi?

Konkrétně se lze těšit třeba na balíček Care Package, se kterým budete moci houknout na kolem prolétající vrtulník a nechat si od něj shodit extra munici nebo některé podobně milé drobnosti. A co víc, pokud místo dopadu dobře označíte, vrtulník vyhodí bednu z pořádné výšky - třeba rovnou na hlavu tomu hráči, kterého jste se právě marně snažili zabít. Jindy zase vaše postavička přímo na bojišti v nestřeženou chvilku rozbalí notebook a během pár vteřin zadá souřadnice pro raketový útok na určený cíl. Netřeba jistě dodávat, že během toho ale bude celou dobu nekrytá.

To vše bude propojené s rozšířenou možností Create a Class neboli tvorbou vlastní hráčské třídy: zde dostanete na výběr z několika nových zbraní do primárních i volitelných slotů (např. těžkopádné pistole .44 Magnum nebo raketometu ATA4), dále prostor pro extra příslušenství a možnost vybrat si jeden Deathstreak. Ten vybalancuje hru třeba tím, že často umírajícím začátečníkům dá výhodu v podobě několika perků, lepší zdravotní výdrž a podobně.

Kluci, já se v tom svinstvu plazit nebudu!

Hra samozřejmě obsáhne i řadu nezměněných zbraní ze čtyřky, např. identické verze RPD, M4 nebo FAMAS, což bude trochu objemnější verze M16 se střelbou tří kulek zároveň. Dále se můžete těšit na L-86, automatickou brokovnici AA-12 nebo nový model MP5K.

A jaké příslušenství že si v Modern Warfare 2 vezmete do boje? Házecí nože, semtexový granát (= přilepí protivníka ke stěně nebo podlaze) nebo světlice Tactical Insertion, které umístíte na mapu v místech, kde se budete chtít příště respawnout.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments