If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Modern Warfare 2 největším hitem roku?

Podle analytiků prodá přes 11 milionů kusů.

Pro podzim chystaná střílečka Modern Warfare 2 (šestý díl v rámci Call of Duty herní série) může být, dle mínění analytika jménem Mike Hickey (spol. Janco Partners), nejúspěšnější hrou tohoto roku. Odhaduje, že by mohla prodat na 11,1 milionu kusů a to díky mnohem většímu počtu potenciálních zákazníků. Od skvělého přijetí prvního dílu totiž uplynou dva roky a základna uživatelů konzole X360, resp. PS3, se navýšila o zhruba 125%, resp. 200%. Je tu tedy výrazně větší trh, od něhož si pak lze také logicky více slibovat.

Hickey přispěchal s odvážnou predikcí hovořící o počtu tří milionů předobjednávek (1,1 milionu z Evropy a 2,1 milionu z USA), a o množství 4,6 milionu kusů Modern Warfare 2 prodaných v celosvětovém měřítku jenom během prvního dne na trhu.

Za připomenutí stojí, že předchozí Call of Duty 4: Modern Warfare mohl dosud prodat na 13 milionu kusů (pro zajímavost, 2 miliony mají připadat na PC - skrze maloobchodní prodej). A že koncem měsíce května komunitní manažer z Infinity Ward - Robert Bowling, prohlásil, že Call of Duty 4 má jenom na X360 přes 13 milionů unikátních uživatelů.

Samozřejmě zde je nutné zohlednit, že jedna kopie hry se skrze půjčovny a bazary dostala do více rukou, přesto jde o impresivní číslo. Tím spíše, když 30% uživatelů konzole X360 není připojeno k online službě Xbox Live. Přitom ještě v lednu tohoto roku Bowling operoval s čísly o 10 milionech unikátních uživatelů na X360 a 4 milionech na konzoli PS3.

Hickey odhaduje, že základna Call of Duty 4 fans aktuálně čítá 25,7 milionu hráčů (ti, co to hráli plus ti, co to hrají). Přičemž u prodejů nového dílu Modern Warfare 2 se ještě navíc očekává příliv dalších, sérií dosud nezasažených hráčů. Zatím poslední kapitola v Call of Duty sérii - World at War, měla za půl roku prodat přes 6 milionů kusů, z čehož se 1/5 kupujících měla rekrutovat z řad úplně nových hráčů. Což má ve výsledku dělat další 2 miliony lidí, kteří by po Modern Warfare 2 mohli sáhnout. Zkrátka a dobře, Modern Warfare 2 má mít, alespoň na papíře, našlápnuto stát se zcela mimořádným herním hitem.

Comments