If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Modern Warfare 3 od jiného studia?

Infinity Ward mají kutit něco jiného.

Že jeden vývojářský tým dělá sudé díly a jiné studio liché Call of Duty, se všeobecně dobře ví. Stejně tak není tajemstvím, že letos se dočkáme Vietnamu od Treyarchu. Pokud by vše jelo dál ve starých kolejích, touto dobou by Infinity Ward začínali dvouletý tvůrčí cyklus s pre-produkcí příštího Call of Duty na podzim 2011. Ale zdá se, že možná provedou úkrok z již víceméně rutinní práce.

Podle serveru VG247 se nyní Modern Warfare 3 ve společnosti Infinity Ward nepřipravuje, nýbrž má se tam kutit něco zbrusu nového. Alespoň tak praví zdroj z kruhů, které zajišťují nábor zaměstnanců pro herní studia v Kalifornii. Spekuluje o Sledgehammer Games, což je nová společnost pod vedením Glena Schofielda a Michaela Condreyho, kteří přešli z Visceralu (tvůrci Dead Space). Další možností je podle zdrojů VG247 nějaký kanadský vývojový tým, možná Radical Entertainment stojící za Prototype.

Eurogameru se jeví jako pravděpodobné, že lidé z Infinity Ward už jsou sérií Call of Duty po jejích čtyřech dílech (COD1, COD2, COD4, MW2) docela unaveni. A že si u Bobbyho Kotticka vymohli nebo spíš zasloužili, aby směli zkusit něco úplně jiného. Něco, co pro ně představuje novou výzvu a posune je o kus dál.

Activision si zase po ohromném úspěchu Modern Warfare 2 (s více než 10 miliony prodaných kusů) mohou být jisti, že budoucí pokračování prodá samotný název. Takže už nemusí tolik záležet na tom, kdo přesně jim Modern Warfare 3 vyrobí, protože se ujme, s nadsázkou řečeno, samo. A své elitní studio Infinity Ward mnohem lépe zužitkují, když jim "rozjede" nějakou další herní značku, kterou relativně snadno postaví na zelené louce díky jejich prestiži a zkušenostem.

Comments