If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Modern Warfare 3 se starým enginem

Proč kontrast oproti Battlefieldu 3?

Zábavnější zprávu antifanoušci Activisionu a série Call of Duty dnes snad nemohli dostat. Zatímco jsou všichni nadšení z toho, jak úžasně vypadají záběry z hraní Battlefield 3, který běží na novém enginu, Modern Warfare 3 bude dle nových informací běžet pořád na tom starém, letitém.

Vývojář Robert Bowling, který se rozhodl zůstat v Infinity Ward, se totiž nechal vtáhnout do diskuse na toto téma. Někdo z hráčů na Twitteru na jejich adresu napsal, že "by měli utratit pár dolarů a od základů postavit pro Call of Duty nový engine", na což Bowling odpověděl: "To by bylo kontraproduktivní. Postavit engine by trvalo léta, aby byl pořádný." A to samozřejmě nemohou, když musí vydávat nový díl Call of Duty rok co rok.

Prohlásit něco takového zrovna v době, kdy celý internet šílí z toho, jak krásně vypadá Battlefield 3 - viz čerstvé screenshoty - to chce dost odvahy a málo rozumu. Battlefield 3 používá engine Frostbite 2, o kterém EA tvrdí, že posouvá "technologii, která tvoří animace, světlo, destrukce, rozsah a audio do nových výšin". A ostatní s nimi nejspíš souhlasí. Třeba v preview PC Gameru píší, že jde o nejlépe vypadající PC hru všech dob. Dojmy Eurogameru z předváděčky BF3 na konferenci GDC v San Franciscu si přečtete brzy.

Infinity Ward stále používají pro Call of Duty svůj engine původně z roku 2005. Pouze jej pro každý další díl upravují a vylepšují. Podle tohoto vyjádření se zdá, že stejné to bude i nadále s Modern Warfare 3 (nebo jakkoli se bude hra jmenovat). Jenže tento letitý základ enginu po dnešku vypadá vedle toho nového z Battlefieldu 3 už docela obstarožně, což je znát obzvlášť na nasvícení, herním prostředí a geometrii budov.

Tvůrce CoD se tuto svou nešťastnou a nevhodně načasovanou reakci (jakkoli má o investicích do nového enginu víceméně pravdu a ten Frostbite 2 z BF3 jistě také není ze 100% nový engine -pozn. red.) ještě snažil zachránit slovy: "Máme tady v Infinity Ward skvělý tým a pracujeme na úžasném novém projektu." Update - Infinity Ward vysvětlili, jak to vše mysleli, a nepřímo se otřeli o BF3.

Říká se, že Infinity Ward (tedy alespoň to, co zbylo z původního studia) pracuje společně se Sledgehammer Games a Raven Software na Modern Warfare 3, které by mělo vyjít ještě tento rok. Ale k jeho ohlášení dojde později než tento týden, jak se spekulovalo.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles