If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Molyneux: Wii a Move jsou stejné

Microsoft podle něj udělal krok napřed.

Peter Molyneux, který nyní dělá kreativního šéfa pro herní studia v Evropě pro Microsoft, žekl, že mu přijde Wii a Move stejné. Podle něj je mezi těmito dvěma systémy obtížné najít rozdíl.

„Zdají se být velmi podobné. Vím, že by Sony i Nintendo argumentovali, že jsou velmi rozdílné, ale zdají se být stejné. Umožňují určité zážitky, které jsou v porovnání s Kinectem analogové.“

Podle Molyneuxe je Kinect právě tím dalším krokem a pokročilejší technologií. Molyneux také nezapomíná řádně vychválit svého chlebodárce:

„Smekám před Microsoftem klobouk, protože jsou skutečně o krok napřed před tím, co by museli udělat. Bylo by pro ně velmi jednoduché vytvořit něco jako Wii, ale namísto toho ušli tu jednu míli navíc a řekli si: Ne, uděláme obrovský krok.“

„Myslím, že skutečné výhody se ukážou v další vlně titulů, které vyjdou.“

I když to jsou všechno slova zaměstnance Microsoftu, nelze nepřiznat Molyneuxovi jistou pravdu, obzvláště pokud všechny tyto pohybové ovladače míří především na nehráče, rodiny a hrami nepolíbené. Jaký rozdíl uvidí naprostý laik mezi Wii a Move? Pozná vůbec, že na jednom systému je technicky lepší grafika? Zatímco u Kinectu je rozdíl na první pohled jasný i pro opravdové nehráče.

Tagged With

Comments