If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: Kinect nebyl hacknutý

Internet mluví o opaku.

Microsoft popírá, že by jen pár dní po začátku prodejů Kinectu, bylo toto jejich zařízení hacknuto.

"Kinect pro Xbox 360 nebyl žádným způsobem hacknut," stojí v prohlášení Microsoftu, které se objevilo na serveru Gamespot. "Software a hardware, který je součástí Kinectu, nebyl žádným způsobem modifikován."

Ale je to jen hraní se slovíčky, co si budeme povídat. Na internetu se totiž objevila videa od člověka ze skupiny NUI Group, Alexe P., který byl schopen operovat s Kinectem na obyčejném PC. Alex P. je mimochodem ten samý člověk, který hacknul také PlayStation Eye od Sony a vytvořil pro tuto kamerku open source drivery.

Na jednom videu dokáže rozhýbat přes PC tělo Kinectu, na dalším ukazuje na počítači, jak Kinect sleduje hloubku obrazu a na třetím rozchodil dokonce na počítači to, jak Kinect dokáže analyzovat tělo člověka.

"Co se stalo, je to, že někdo vytvořil ovladače, které umožňují, aby zařízení fungovalo i na jiných systémech," vysvětluje Microsoft. "Vytvoření takovýchto ovladačů a užívání Kinectu na jiných systémech nepodporujeme." Překvapivě.

"Zákazníkům výrazně doporučujeme, aby Kinect používali výhradně na Xbox 360, kde bude fungovat nejlépe a bez problémů." Překvapivě.

K rozchození Kinectu na PC došlo velice krátce poté, co společnost Adafruit Industries vypsala soutěž o 2000 dolarů pro toho, kdo jako první Kinect hackne (psali jsme o tom zde). Alex P. ale podle svých slov nehodlá odměnu využít. Drivery dokonce nehodlá ani poskytnout široké veřejnosti. Údajně chce využívat Kinect na jeden svůj projekt v práci.

Zpráva, že lze Kinect provozovat na PC, potěší asi nejvíc nadšence do robotiky. Schopnost Kinectu vidět ve 3D a dokonce tak i slyšet (Kinect rozpozná, jak daleko od něj jste a kde přesně stojíte), zatímco si toto zařízení bere pouze 18 wattů, je pro takovou oblast neocenitelné. Navíc za tu cenu.

Tagged With

Comments