If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

MS se začíná zaměřovat na PC hry

Další Flight Simulatory a Age of Empires.

Mohla by to být dobrá zpráva pro fanoušky PC her. Microsoft totiž po létech ignorace PC scény, během kterých se zaměřoval zejména na svou konzoli Xbox 360, začíná říkat, že PC ještě zdaleka není mrtvé. A bude na něj vydávat exkluzivní tituly.

Microsoft Game Studios hodlá vydat PC exkluzivní hru Age of Empires: Online a také se hodlají vrátit ke svým simulátorovým kořenům se sérií Flight Simulator.

Kevin Unangst z MGS prozradil, že v minulosti sice zavřeli dvě svá interní PC studia, ale lidé, kteří pracovali dříve na Age of Empires sérii a na Flight Simulator, se vracejí. Jednak do nově vzniklého externího studia Robot Entertainment a také do interních oddělení Microsoftu.

Kevin také prozradil, že ačkoliv se Microsoft zaměřoval zejména na X360, na Kinect a jeho hry, uvědomili si, že je čas vrátit se také k PC. V plné síle, jak říká.

Vracení se ke starým sériím má podle jeho slov probíhat podobně, jako to udělal JJ Abrams s filmovým Star Trekem. Má jít pořád o stejné hry, ale s novým a moderním přístupem. Pro Age of Empires to tedy znamená nový umělecký styl, více sociálních elementů, ale pořád stejný RTS formát.

Kevin Unangst se také rozpovídal o PC portech konzolových her. Pořád budou součástí strategie Microsoftu, ale budou se zaměřovat tentokrát již více na kvalitu těchto portů. Dobrým příkladem podle něj bude PC verze Fable 3.

Comments