If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

MS: V X360 bude ukládání do cloudu

V Live se registruje člověk každé 2 sekundy.

Microsoft nám naznačil, co nás ještě čeká za vylepšení v Xbox 360. Bude jím ukládání dat do cloudu.

Brian Prince z Microsoftu to prozradil na konferenci v Číně. A očividně by ale nemuselo jít jen o ukládání dat do cloudu. Dokonce i o hraní her přímo z cloudu - tedy něco na způsob služby OnLive.

Prince totiž věří, že "služby jako OnLive nebo Gaikai jsou budoucností hraní v cloudu", ale zatím trpí různými "omezeními". Těmi jsou zejména rychlosti internetového připojení. V USA totiž příliš mnoho lidí rychlé připojení k internetu nemá.

Přesto Microsoft podle jeho slov na jistých cloud službách pro Xbox 360 pracuje. "Už na tom dělám a vypadá to úžasně, ale nemůžu říct nic víc, jinak by mě vyhodili," prozradil.

Není jasné, zda ale nemá na mysli už to, co z Microsoftu uniklo dříve. Tedy že by se měly uložené herní pozice a profily na Live ukládat do cloudu. Tímto způsobem se člověk bude moct přihlásit do svého Xbox Live účtu z jakékoliv konzole.

Zajímavou zprávou také je, že podle marketingového ředitele Robina Burrowese se na Xbox Live zaregistruje nový člen každé dvě sekundy. Xbox Live bylo spuštěno v roce 2002 a hned první den se do něj zaregistrovalo 50 000 uživatelů. Koncem roku už jich bylo 35 milionů. V současnosti se odhaduje počet uživatelů na 70 milionů.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments