If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

MS zdražuje Xbox Live Gold

Zatím pouze o 10 dolarů ročně.

Microsoft oznámil, že od 1. listopadu tohoto roku zvýší cenu Xbox Live Gold pro Ameriku, Anglii, Kanadu a Mexiko.

V Americe tak poskočí cena za jeden měsíc z osmi dolarů na 10, z tříměsíčního plánu z dvaceti dolarů na 25, a roční přeplatné nebude stát padesát, ale 60 dolarů.

Lary Hryb, hráčům spíše známý pod svým gamer tagem Major Nelson, tuto změnu ceny obhajuje následovně:

„Od spuštění Xbox Live v roce 2002 jsme našim členům neustále přidávali nový obsah a zábavní zážitky, a drželi jsme cenu na stejné úrovni. Jsme si jistí, že až začnou platit nové ceny, členství v Xbox Live Gold bude stále nabízet tu nejlepší možnou hodnotu v celém průmyslu."

Microsoft se tak vydává ještě více proti konkurenci, protože ani Nintendo, ani Sony za své online služby nevyžadují poplatky. Sony nedávno představila PlayStation Plus – placenou obdobu Xbox Live, která ovšem nabízí pouze různé bonusy navíc, zatímco funkcionalita (multiplayer atd.) zůstává dostupná nadále i pro neplatící zákazníky.

Zdražením Xbox Live Gold se tak částečně naplňuje predikce analytika Michaela Pachtera, který v dubnu tohoto roku předpovídal zdražení Xbox Live. Vedle onoho 10dolarového zdražení sázel i na mnohem vyšší cenový skok a předpovídal novou úroveň služby. Vedle Silver a Gold by tak podle Pachtera mohla existovat ještě Platinum verze. Platinum by podle Pachtera mohla stát minimálně 100 dolarů měsíčně a mohla by nabízet televizi a velkou nabídku filmů a seriálů v ceně.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles