If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Multiplayer GTA IV datadisku

I na padáku.

Rockstar nad ránem poprvé odhalil multiplayer z chystaného přídavku pro Grand Theft Auto IV: Ballad of Gay Tony. Sadu zbrusu nových obrázků, které naleznete v galerii pod článkem, doplnil i zevrubným textem.

Hra nabídne klasický DM, TDM a ničím nevázaný Free Mode. Autoři slibují obecně odvázanější akci, ještě bláznivější a ničivější zbraně, těsnější a osobnější deathmatchové arény pro opravdové souboje na blízko a samozřejmě řadu inovací v čele s integrací parašutů, sérií úspěšných zabití za sebou nebo bodového odměňování za asistovanou vraždu.

Co se týče módu DM, v něm si zahraje až šestnáct hráčů s cílem udělat co největší počet zabití během určeného času.

Za každou vraždu budete odměněni určitou peněžitou částku, přičemž zabijete-li hráče, který u sebe nějaké peníze má, budete ho moci prohledat a obnos mu sebrat. Zápas ovšem nevyhraje ten, kdo během hry udělá co nejvíc zabití, nýbrž majitel co největšího finančního obnosu.

Podobně to bude fungovat i v TDM, kde se totéž odehraje ve skupinách: ty se budou vzájemně předhánět v tom, kdo nashromáždí víc, přičemž opět zvítězí ten největší boháč.

Co se nových zbraní týče, vývojáři z Rockstaru slibují kulomet Assault SMG, výbušnou brokovnici, pokročilou odstřelovačku, příchytné Sticky Bombs a další.

Za každý podíl na něčí vraždě (např. pokud trefíte někoho, koho pak dodělá váš kolega) budete nově odměněni částkou $25.

Hra vás také extra zdravím nebo brněním odmění za tři, pět, nebo deset zabití v řadě za sebou bez toho, aniž byste sami zemřeli - pokud naopak takovouhle úspěšnou šňůru překazíte spoluhráči, obdržíte $125.

Až seskočím dolů, všem vám rozbiju hubu.

Tvůrci také zveřejnili téměř kompletní seznam jednotlivých deathmatchových arén.

Ty se budou nově odehrávat na náměstí CC Plaza, v horách Meadow Hills, na ostrově Firefly Island, v Alderney Building Site, na Varsity Heights, v továrně zvané jednoduše Factory, na staveništi (Construction), v elektrárně Acter Power Station, na molu Pier 45, v parku Castle Gardens Park, kolem Boat House, stanice metra Easton Subway, skladišti Warehouse, v nemocnici (Hospital), muzeu a jinde.

Co se týče takzvaného Free Modu, ten vás do hry vrhne absolutně bez pravidel nebo návodů, jak ve hře postupovat; zkrátka "totální destrukce a anarchie," jak říkají sami autoři.

Datadisk tenhle mód nově rozšíří o útočnou helikoptéru Buzzard nebo APC zvané N.O.O.S.E. Samozřejmě nemluvě o již jednou zmiňované možnosti si vylézt na nějaký z mrakodrapů (např. věž Rotterdam Tower) a skočit z něj s parašutem.

Grand Theft Auto IV: Ballad of Gay Tony bude na Xbox Live k dispozici od 29. října za 1600MP.

Comments