If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

N-Gage oficiálně končí

Nokia se chce nyní soustředit na Ovi Store.

Nokia oznámila ukončení podpory své "herní platformy" N-Gage s tím, že se nyní více soustředí na byznys okolo Ovi Store. Tedy v půlce tohoto roku vytvořený rozcestník pro všechny své výrobky, kde má zájem posléze vytvořit podobné komunitní prvky, jako tomu bylo u N-Gage.

Nokia přitom oficiální N-Gage stránku, kde si uživatelé mohou kupovat hry, resp. N-Gage Arénu, nechá spuštěné a funkční až do září roku 2010. Po tomhle datu zde však již nebudou nabízeny žádné další tituly a přestanou být podporovány komunitní atributy dosud vydaných N-Gage her.

S čímž dále souvisí pokračující prodej Nokia mobilů s N-Gage integrací, ovšem jenom po omezenou dobu. Přičemž žádné další, podobně koncipované produkty, již nemají být expedovány do obchodních sítí.

Smutný konec multifunkčního zařízení, které v roce 2003 vstupovalo hodně směle na trh s ambicemi konkurovat herním handheldům. Navzdory jeho tristním prodejům se zde však objevila řada skutečně špičkových her. Vzpomenete za sebe aspoň na některé z nich?

Tagged With

Comments