If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 5 až po 1. dubnu 2013, dříve určitě ne

Finanční předpověď výrobce upřesnila okno pro vydání.

Jaro 2013 už je oficiální díky nedávnému vyjádření Rockstaru (stejně co pozdější konverze na PC), ale dosud se pořádně nevědělo, kdy vlastně Grand Theft Auto 5 vyjde. Jaro někteří chápou jako období od začátku roku až do června.

Zveřejněné finanční výsledky a předpovědi vydavatele Take 2 daly jasně najevo, že ten spekulovaný březen se určitě konat nebude. Grand Theft Auto 5 se podle nich objeví až někdy po 1. dubnu 2013. Jak se k tomu došlo?

Take 2 totiž odstranili předpokládané tržby 600 milionů amerických dolarů z kalendářního 1. čtvrtletí 2013 až na úvod svého příštího fiskálního roku. Má se důvodně za to, že těmito penězi jsou myšleny odhadované příjmy z prodeje GTA 5, protože nic jiného by takovou částku vygenerovat nedokázalo. Jak Take 2 dodávají, "snížení předpokládaných tržeb za leden-březen 2013 reflektuje aktualizovaná data vydání nových her."

Nejpravděpodobněji se jeví květen, který si Rockstar dlouhodobě oblíbil (viz Max Payne 3, Red Dead Redemption, L.A. Noire), protože v dubnu mívají hráči prázdné peněženky po nášupu březnových hitů a v červnu už zase na severní polokouli začíná být příliš teplo, takže lidé tráví více času venku než před obrazovkou, nehledě na zastínění představení nové generace konzolí na výstavě E3.

K příležitosti odhalení detailů o GTA 5 připravuje Eurogamer na tento měsíc obsahový speciál, který odstartuje zhruba půlroční propagaci hry, která se naplno rozjede začátkem příštího roku.

Comments