If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Na které platformě se nejvíc pirátí hry?

PC s velkou převahou očekávaně vede.

Server TorrentFreak, který mapuje pirátskou scénu, provedl velkou analýzu všech veřejných torrent trackerů a vydal statistiku, podle které lze určit, na jakých platformách je nejrozšířenější pirátství.

Celkem nepřekvapí místo první, ale už je docela překvapivé, jak daleko je Xbox 360.

Nejvíce pirátských her se stahuje samozřejmě na PC, což není nic neočekávaného, když rozchodit nelegální hru na tomto systému je jednoznačně nejjednodušší. Pirátství je na PC rozšířeno dokonce téměř čtyřikrát více než na platformě na druhém místě - PSP handheldu od Sony. Velké problémy s pirátstvím má také konzole Wii.

Statistika bohužel nerozlišuje mezi jednotlivými verzemi Playstation, takže PS je na čtvrtém místě - spojuje ovšem jedničku, dvojku i trojku konzole. Největší podíl na tomto umístění má s nejvyšší pravděpodobností právě Playstation 2. Možnost hrát pirátské hry na PS3 byla zprovozněna teprve nedávno a navíc je to stále poměrně složité.

Zhruba stejný poměr pirátství jako na Playstation, je také na Xboxu (opět se zde počítá s prvním Xboxem a X360). Následuje Nintendo DS, hry na mobilní telefony, a nejmenší míra pirátství je na Macu.

Co se týče nabídky, na internetu lze nalézt 113,624 PC herních torrentů, 31,742 PSP torrentů a konzole Wii jich má 25,770. Playstation platforma jich má k dispozici 24,240 a Xbox konzole 24,108.

Za rok 2010 se z veřejných torrent trackerů stáhlo celkem 657.8 TB her. Zdaleka to ale nemá na video (filmy a seriály), kterých se stáhlo neuvěřitelných 9 151.5 TB.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments