If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Na příspěvek o The Last of Us 2 nikdo nesmí reagovat

Nová funkce Twitteru kvůli spoilerům.

Kontroverze okolo úniku vyvrcholení příběhu The Last of Us 2 má další a další dozvuky. Možná také změní způsob, jak probíhá marketing her na sociálních sítích.

Aby předešli nesnášenlivým reakcím od naštvaných hráčů či škodlivým reakcím se spoilery, využili Naughty Dog novou, ještě nepříliš často spatřenou funkci Twitteru.

Na poslední příspěvek (tweet) ze včerejška, který vábí na tuto červnovou PS4 exkluzivitu, se na sociální síti nedá nijak odpovědět. Povoleno by to bylo pouze pro ty uživatele, kteří jsou zmíněni v původním tweetu, což v tomto případě nikdo není.

Upozornil na to sesterský web Gamesindustry a vlastně jde o navázání na nedávné znemožnění dávání palců nahoru či dolu u videí na YouTube, kde bývají komentáře též vypnuté.

Někteří lidé se proti tomuto přístupu ohradili, ale z pohledu tvůrců hry je naprosto logický, protože jinak by mohl kdokoli, kdo rychle zareaguje na tweet (například z nově vytvořeného uživatelského účtu) a jeho reakce se ukáže mezi prvními, mohl zkazit všem ostatním zážitek vyzrazením příběhu mnoho týdnů dopředu.

Určitě se vyplatí sledovat, jestli tuto novou funkci Twitteru v budoucnu využije více výrobců her, pokud například nebudou chtít poslouchat negativní zpětnou vazbu na jejich kroky či produkty. Na druhou stranu může být pozitivem, že by se takto snížil vliv anonymních internetových křiklounů, kteří jsou poslední roky možná až příliš slyšet (vidět) a mohou svádět k mylným dezinterpretacím, zatímco mlčící většina je často třeba s danou věcí spokojena.

Comments