If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Na tabletu Surface Pro lze hrát Diablo 3, Portal 2 a další AAA hry

Jde o funkci tabletu, kterou by měl Microsoft více propagovat.

V Americe se již prodává výkonný tablet Surface Pro od Microsoftu, na kterém běží Windows 8. Zatím nemá příliš velký úspěch, ale možná je to i tím, že Microsoft zapomíná propagovat a zmiňovat jednu důležitou věc - na tomto tabletu lze hrát docela pohodlně PC hry, pokud nejsou úplně extrémně náročné na výkon grafické karty.

Tablet Surface Pro má procesor Intel Core i5, obsahuje 4 GB paměti a integrovanou grafickou kartu Intel HD 4000. Zaklínače 2 na maximální detaily si sice na tabletu nezahrajete, ale podle článku na Forbesu pohodlně spustíte Diablo 3 v rozlišení 1920 x 1080. Populární League of Legends na tabletu běží docela obstojných 30 fps a zahrát si můžete v posteli klidně i Civilizaci 5, která je upravená na dotykové ovládání.

Fungují ale i takové hry jako Portal 2, XCOM: Enemy Unknown nebo StarCraft 2. A když snížíte rozlišení a detaily, i toho Zaklínače 2 na tabletu byste si mohli pustit.

Jak ale upozorňuje autor článku na Forbesu, Microsoft tuto úžasnou funkci Surface Pro vůbec nepropaguje. U nás se ještě tento tablet neprodává, v USA je k sehání za cenu 899 dolarů za 64 GB verzi - to je v přepočtu nějakých 17 tisíc korun.

Tagged With

Comments