If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nakonec i bez internetu Forzu 5 spustíte, ale kariéru už nedohrajete

Objasnění vyjádření z minulého týdne + co půjde offline?

Opět špatná komunikace ze strany Microsoftu? Nebo jen přehodnocení politiky po ohlasech hráčů? Minulý týden jsme zde psali, stejně jako mnoho jiných médií, že Forza Motorsport 5 si nezahrajete, dokud nepřipojíte svůj Xbox One k internetu, aby se stáhl nezbytný Day 1 patch. Nyní však přišla další otočka o 180 stupňů, takže vše bude fungovat trochu jinak.

"Forza 5 normálně půjde začít hrát ihned po koupení krabicovky i bez připojení k Xbox Live. Nebudeme vám hraní nijak blokovat, krabicovka obsahuje drtivou většinu herních dat. Avšak pokud chcete dohrát kariéru, musíte se připojit a stáhnout si (na pozadí) DLC se zbylými auty a tratěmi z internetu, jinak nebudete moci dokončit celou kariéru," objasnil Dan Greenawalt ze studia Turn10 opět pro IGN.

Přirovnal to k tomu, že obsah Blu-Ray disku Forza 5 v krabičce z obchodu je jakoby dřívější instalační disk 1 z Forza 4, zatímco to, co se nacházelo na DVD disku 2 z Forza 4, si už musíte stáhnout.

Pozdější části kariéry Forza 5 prý byly navrženy tak, aby využily další auta a tratě, co si stáhnete dodatečně, což trochu zní jako fikaná ochrana, aby případní piráti neměli hru kompletní.

"Během hraní vám bude nabídnuto, jestli si chcete stáhnout novou sadu Drivatarů, tzn. závodních soupeřů vytvořených jinými hráči, což není tolik dat, ale pokryje to dostatek řidičů pro všechny nastavení obtížnosti," vysvětlil tvůrce s odkazem na výpočty v cloudu, kde se budou Drivataři učit a zlepšovat.

Zároveň Greenawalt ujistil, že z Forza 5 bude možné hrát kariéru, volnou hru i jiné módy zcela offline. Synchronizují se přes internet, až kdy se někdy příště připojíte.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments