Skip to main content

Namco Bandai: Free-to-play hry nikdy nebudou kvalitní

Flame může začít!

Vysoký představitel společnosti Namco Bandai si trošku zaprovokoval, když řekl, že neustále se rozšiřující trend free-to-play her nemůže poskytnout hry, které budou kvalitní.

Toto kontroverzní prohlášení pronesl Olivier Comte, viceprezident Namco Bandai pro Evropu, když byl na konferenci Cloud Gaming Europe v Londýně.

Nejenže řekl, že F2P hry nemohou být kvalitní, ale podle něj může tento trend poškodit celý herní průmysl.

"Free-to-play hry nemohou být kvalitní," řekl Comte. Podle jeho názoru množství malých a levných titulů mění očekávání zákazníka, kteří se díky tomu začínají odklánět od nákladných AAA titulů.

"Určité množství práce musí být určitým způsobem oceněno. Jsme velká společnost, nemůžeme tolik riskovat a nemůžeme se měnit jen proto, že je něco na nějakou dobu v módě. Chcete existovat 20 nebo 30 let." Čímž nám asi chce říct, že Namco Bandai F2P hry nechystá.

Namco Bandai ale asi vědí, co dělají - alespoň v domácím Japonsku. Tam si udržují osmnáctiprocentní podíl na trhu. Na druhou stranu, na F2P model přechází u některých titulů řada velkých západních společností s velkým úspěchem a s free-to-play modelem pracuje už i Sony.

Read this next