If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nástřel termínů jarních PS3 hitovek

Kdy asi God of War III a Gran Turismo 5?

Sony je tajemná jako hrad v Karpatech. Jiní oznamují svá data vydání v obvykle čtvrtročním předstihu a postupně tak obsazují hlavní pátky sezóny, dávajíce tak najevo ostatním výrobcům, kterým dnům se mají raději vyhnout. Ale Sony si to vyloženě užívá a do poslední chvíle mlčí. Možná záměrně, protože cvrkot "zaručených" termínů z různých zdrojů pravidelně zaplňuje přední stránky zpravodajství. Kdyby ohlásila data předem, o toto zviditelňování zdarma by se ochudila.

Pomineme-li multiplayerový MAG, který je jistý na 29. ledna (ale to asi nikoho příliš netankuje, protože najít na veřejných serverech 8 x 8 lidí, kteří hrají FPS podle daných pravidel nebo spolupracují, je prakticky nemožné), jde o silnou trojku Heavy Rain, God of War III a Gran Turismo 5.

Na adresu stále nepotvrzeného Heavy Rain se dnes vyjádřil britský obchod HMV: "Abychom mohli nabízet jakoukoli hru a motivovali zákazníky k jejímu předobjednání, musíme u ní mít nějaký termín. Proto u Heavy Rain uvádíme 26. únor jakožto nejlepší dostupnou informaci v tuto chvíli." Podle pozdějších oficiálních informací to bude v EU 24. února.

U God of War III se tento týden začal vynořovat 25. březen pro Japonsko, alespoň to uvádí tamní přední obchod. Pro Evropu se doposud počítalo s polovinou března.

Okolo Gran Turisma 5 je to mnohem zamotanější a dá se s jistotou konstatovat, že na rozdíl od Japonců (údajně rovněž konec března) v Evropě letošní 1. čtvrtletí nedá. Nablýskané automobilové závody se vymýšlejí 10 let a vyvíjejí dokonce už 5 let (!), během nichž stihly vyjít celé konkurenční série. Zajímavé je, že o datu vydání není zmínka ani v aktuálním velkém preview v Oficiálním PlayStation Magazínu. Za to se dnes objevil oficiální vzhled obalu. Otázka zní: vypustí Sony GT5 začátkem léta, nebo je uměle pozdrží až do září, třeba jako odpověď na xboxové Halo: Reach?

Comments