If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Český návod, jak nainstalovat Epic Launcher z Metro Exodus

+ kritika balení PC verze.

Redaktor Michal Jonáš na svém GamesBlog.cz napsal zajímavý článek o problematickém způsobu distribuce Metro Exodus na PC.

Kritizuje tam, že v balení krabicovky chybí tištěný manuál, zatímco na čtyřstránkový reklamní leták na knižní trilogii místo uvnitř kupodivu bylo, takže nelze hovořit o snaze o šetření našich lesů.

Foto: Gamesblog.cz

Jiným, již déle známým problémem je, že DVD je obsazeno jen z 1,2 MB, takže de facto vzniklo zbytečně, jen kvůli jednoduchému spouštěči, který vás přesměruje na stránky Epic Games Store. Přitom na krabičce je prý ikona PC DVD, což vyvolává mylný dojem, že je hra na tomto fyzickém nosiči, ale není tomu tak.

Po zadání unikátního kódu je prý potřeba absolvovat následující: stáhnout klienta Epic obchodu (32 MB), pak ho aktualizovat (132 MB) a potom si stáhnout veškeré soubory s hrou z internetu (51 GB).

Foto: Gamesblog.cz

"Navíc postup instalace hry skrze Epic Games Store a jejich klienta není moc intuitivní a oproti Steamu mi přijde zbytečně zdlouhavý. Epic Game Launcher není ani pořádně vyladěný a při stahování dat mi několikrát zamrznul celý počítač a několikrát mi klient dokonce vypnul obraz, že pomohl jen restart PC. Koukal jsem, že stejné potíže má více uživatelů, kterým podpora Epicu radí změnit spouštěcí parametry zástupce na ploše," všiml si Jonáš.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments