If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Návrat Shadow Warrior formálně oznámen

Ta obdoba Duka s katanou v Japonsku + obrázky, teaser.

Vědělo se o tom od začátku května díky nešikovné registraci domény či jiným náznakům od hudebníka a dnes to bylo oficiálně stvrzeno.

First-person střílečka Shadow Warrior, která se v roce 1997 šířila na pár disketách s popiskem "něco jako Duke Nukem 3D na stejném Build enginu, ale se samuraji a katanou v prostředí Japonska", ale i kvůli občasné nepřehlednosti venkovních prostředí s lávou (kde se, jak si pamatuji, dalo lehce zakysnout) nikdy nedosáhla věhlasu jiných her od 3D Realms a nedá se proto nazývat klasikou, se vrátí (podobně jako se o to pokusí třeba novodobý Rise of the Triad).

Postará se o to polské studio Flying Wild Hog, které můžete znát z oldschoolového, spíš vlažně přijatého Hard Reset z roku 2011. Jak říká a používá pro to momentálně nesmírně populární anglický termín "reimagining", rádo by vytvořilo hru, která staví na premise originálu, zřejmě i se všemi násilnostmi (pamatujete na ženy připoutané řetězem ke stropu?), ale zároveň to nebude pouhý remake jen s texturami ve vyšším rozlišení.

Vydavatelem vzkříseného Shadow Warriora bude společnost Devolver Digital, která s ním míří na PC i next-gen konzole a odvážně si maluje vydání už někdy na letošní podzim. Mimochodem, původní verze je stále k mání za 6 dolarů z GoG.com i s datadisky.

¨
Dnešní teaser trailer

Comments