If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Náznaky o náplni čtvrtého Mass Effect

Dvě nové rasy, příklon k prozkoumávání, vlastní Normandy?

Na nedávné výstavě PAX se mělo uskutečnit soukromé setkání pár fanoušků s BioWare, kde jim měli prozradit první drobky o pokračování série Mass Effect. Nic z toho není oficiálně potvrzeno, ale podle všech souvislostí i chování zdroje se to jeví jako docela věrohodné.

Nejprve se prý tvůrci příznivců zeptali, jestli by raději chtěli dějového nástupce nebo naopak prequel ME3, a většina účastníků odpověděla, že pokračování, s čímž korespondoval i předvedený artwork i některé další okolnosti.

Ve hře by, soudě dle konceptů, měly být dvě nové rasy. Jedna se jmenovat Arrogant a její zástupci mají být velmi hubení, skoro až kostlivci. Poznáte je dle žhoucích očí a připomínat mají vetřelce z Dne nezávislosti. Druhou novou rasou prý jsou tzv. Ancient, Advanced a Guardian. Ti se barvami podobají reaperům a vypadat jako klasičtí golemové z fantasy, jen okolo svých těl nosí paprsky jako v Tronu.

Nové modely starých známých ras (Asari, Salari, Krogané, lidé) prý na novém Frostbite enginu působí báječně. Protože se prý jednotliví lidé vzájemně dost liší, grafici chtějí toho samého docílit i u ostatních ras, takže je obohatili o zvláštní stavbu tváře koster i tváří, aby byli jejich představitelé pestřejší. Pak došlo na dotaz, kterých dvou stávajících ras byste se do další hry zbavili, a většina fandů údajně odpověděla, že Kroganů a Quarianů.

V novém Mass Effect by jinak měla být široká paleta pozemních vozidel, z nichž každé je určeno do jiného prostředí. Tím nejzajímavějším dopravním prostředkem by měla být vlastní vesmírná loď typu Normandy, do které se vejde nějaký obrovský dopravní prostředek. Součástí má být i možnost vytvořit si dle svého gusta nějaké šílené brnění z jednotlivých prvků, barev, textur či materiálů.

V závěru setkání prý zástupci BioWare měli prohlásit, že i v nové hře se bude vše točit okolo postav a jejich důležitých rozhodnutí, nicméně současně s tím se chtějí znovu soustředit i na oblast prozkoumávání a objevování, čili to samé, o co jim jde v Dragon Age Inquisition.

Dojde na oficiální ohlášení Mass Effect, které nepochybně nebude mít v názvu čtyřku, na prosincovém VGX nebo až na příští E3?

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments