If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nebudeme dělat exkluzivity pro PS5/XSE, říkají Square Enix

+ o pokračování FF7 Remaku.

Co se zpočátku zdálo být výjimkou z hlavy Microsoftu, to se pomalu ale jistě stává trendem. Viz i výsledky ankety, že exkluzivní hry pro nextgen jsou nejméně důležité.

Japonský vydavatel Square Enix se dnes nechal slyšet, že zatím neplánuje žádné exkluzivity pro PlayStation 5 a Xbox Series X.

Není to nic zase tak divného, protože third-party výrobci obvykle první rok či dva obvykle dělávají tituly pro starou i novou generaci, jako příklad poslouží UbiSoft a série Assassins Creed. Exkluzivity se spíš čekají od samotných držitelů platforem, aby tak donutili hráče k upgradu.

Prezident firmy Yosuke Matsuda jejich postoj vysvětlil takto:

"Příští genreace konzolí bude mít zpětnou kompatibilitu, takže v současnosti plánujeme učinit naše tituly k dispozici jak pro staré, tak pro nové konzole (například podzimní Outriders). Až někde hodně vzdálena je doba, kdy začneme vydávat tituly exkluzivně pro nextgen platformy."

Během fiskální konference se ho také optali, jestli ten odklad Final Fantasy 7 Remaku o měsíc z března na duben nějak ovlivní práce na příští epizodě tohoto obsahem našlápnutého remasteru. Ani zde není odpověď šokující - neovlivní, vše prý odsýpá dle plánu.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments