If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nedívejte se na úniky No Man's Sky, žádají tvůrci

Ale stály pořádný ranec.

"Chci být tím prvním na světě, kdo si zahraje jednu z nejočekávanějších her roku, aniž bych o ní věděl cokoli nového z internetu," zdůvodnil jeden Američan, proč tento týden vyplázl 50 tisíc korun (dva tisíce dolarů) za předčasnou originálku No Man's Sky pro PS4 (Alza.cz).

Ta byla nabízena na eBay nějakým kšeftařem, který se k ní dostal o více než týden předtím, než nastane oficiální termín vydání. Nejprve všichni měli za to, že jde o podvrh, ale když přišla zásilka od dopravní společnosti a uvnitř byla skutečná krabička s BluRay diskem, nadšený nový majitel natočil rozbalovací video:

Jaké jsou jeho letmé první dojmy? Prý od No Man's Sky nemáme čekat dechberoucí grafiku, ani že byste se hned na začátku proletěli ve vesmíru. Vše prý běží naprosto plynule, bez jakýchkoli zádrhelů. Překvapivě vše funguje už nyní, bez závislosti na zapnutí serverů.

Výrobce Hello Games varoval před sledováním uniklých videí, jako to na DailyMotion udělalo už 70 tisíc lidí: "Strávili jsme roky tím, abychom hru naplnili překvapeními. Vy jste strávili roky čekáním. Prosíme, nezkažte si to sami sobě, když vše můžete začít sami již velice brzy."

Ten člověk, který disponuje hrou, si to nakonec rozmyslel a nebude natáčet další videa z hraní. Nechce prý být tím "kazi*ukem", který všem ostatním zkazí cool zážitek. Pro Kotaku pak dodal, že nechce jít proti hlavnímu tvůrci Seanu Murrayovi, který je fajn chlapíkem a který na únik dle předpokladů reagoval negativně.

Pokud vám nevadí spoilery a potřebujete před koupí vědět, co od hry vlastně čekat a jaká je její náplň, sledujte na vlastní riziko následujících 20 minut, než budou asi promptně odstraněny z YT:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments