If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nečekané spojení domácích distributorů Comgad a Playman

Reakce na změny na trhu a cesta pro růst.

Distribuční společnost PLAYMAN s.r.o. a distribuční společnost Computer Games Distribution s.r.o. oznamují, že se rozhodly spojit své síly a do budoucna společně zajišťovat distribuční, vydavatelské, marketingové služby v České republice a na Slovensku.

Z firmy Computer Games Distribution s.r.o. se odštěpením vyčlení část firmy do nové firmy COMGAD s.r.o. Dodavatelsko-odběratelské vztahy Computer Games Distribution s.r.o. s vydavateli a prodejci přecházejí na tuto novou společnost COMGAD s.r.o.

V této nové firmě zůstává na pozici Managing Director Milan Czarnowski, jednatelem bude Petr Kučera z firmy PLAYMAN s.r.o. Společně pak budou pokračovat v distribuci a vydávání her na českém a slovenském trhu. Do firmy COMGAD s.r.o. se vrací na pozici Marketing and Production Manager Jitka Hotmarová.

Jedním z prvních společných projektů bude vydání hry F1 2019 Anniversary Edition (Xzone.cz) na PC/PS4/X1, kterou tímto zároveň oznámili ve vydavatelském plánu COMGAD s.r.o.

Původní firmy PLAYMAN s.r.o. a Computer Games Distribution s.r.o. budou fungovat i nadále. K chystané společné firmě se v tiskové zprávě vyjádřili představitelé obou společností:

Petr Kučera: „Herní trh se postupně mění, je tedy potřeba jít s dobou a na tyto změny reagovat. Společnost COMGAD pro nás představuje výbornou příležitost, jak díky synergii maximálně využít silné stránky obou firem a zároveň identifikovat a odstranit případná slabá místa. Věřím, že ve výsledku z toho budou profitovat nejen obě společnosti, ale především hráči."

Milan Czarnowski: „Spojení s firmou Playman je přirozenou cestou dalšího růstu, společně se nám zdvojnásobí podíl na trhu, sdílení know-how a zdrojů nám umožní lépe využít potenciál trhu a rychleji a efektivněji rozšiřovat naše další plánované aktivity i do budoucna. Těším se na spolupráci s Petrem, jeho týmem a na společné budoucí výzvy."

O společnosti PLAYMAN s.r.o.: Společnost Playman s.r.o. vznikla v roce 2001 v Hradci Králové a orientuje se na vydavatelskou činnost v oblasti herní zábavy. Mezi naše hlavní partnery patří světoví vydavatelé jako Ubisoft, Kochmedia, Codemasters. Od svého vzniku přinášíme na český i slovenský trh porci kvalitní zábavy a náš kreativní přístup se zapsal do povědomí nejenom fanouškům série Assassin's Creed. Rozsáhlé herní portfolio obsahuje bestsellery, jako je například série Age of Empires, Heroes of Might and Magic nebo Far Cry. I v poslední době nepolevujeme a přinášíme celou škálu známých značek jako Metro Exodus, Dirt nebo Formule 1.

O společnosti Computer Games Distribution s.r.o.: Firma vznikla roku 2002 jako česká pobočka polské společnosti CD Projekt. Od května roku 2010 funguje na českém a slovenském trhu samostatně, stále však dle stejných, časem prověřených zásad a principů. A právě díky nim jsme nedílnou součástí českého a slovenského herního trhu a jednou ze zásadních sil, která jej mění a utváří. Naše jméno je zárukou kvality nejen na českém a slovenském trhu, ale i u zahraničních partnerů. Mezi těmi najdete společnosti jako CD Projekt, CDP.pl, 505 Games, Focus Home Interactive, Milestone, Bigben Interactive, Imagination PRO, CI Games, THQ Nordic, Kalypso a mnohé další. V minulosti taktéž Disney, SEGA, NCsoft, THQ.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments