If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejasnosti okolo názvu Resident Evil 8: Village objasněny. Nebo spíš naopak...?

Ve videoblogu i dotazníku.

Tohle nemají správci internetových databází či herní redaktoři zrovna v lásce: přejmenovávání her, matoucí či zavádějící (ne)označení pokračování či třeba rebooty bez jakéhokoli rozlišení od staré hry, což pak dělá chaos a ztěžuje orientaci.

U dalšího survival hororu od Capcomu si musejí od červnového oznámení pokládat záludnou otázku, jestli ho mají nazývat jednoduše Resident Evil 8, Resident Evil Village (jak to dosud razí výrobce, nemusí být finální) či snad Resident Evil VIllage.

Japonští tvůrci se proto rozhodli tento nezvyklý problém adresovat ve speciálním videoblogu, což není úplně dobrá vizitka, že takovou věc vůbec musejí vysvětlovat, když není jasná hned sama od sebe.

Tsuyoshi Kanda a Peter Fabiano tam říkají, že hru vnímají jako regulérní osmý díl série, kterým prý opravdu bude, jen prostě chybí osmička v názvu.

Prý považovali za důležitější mít v názvu slovo Village, tedy vesnice, protože toto dějiště hry je pro ně velice zásadní, až do té míry, jako by šlo o nějakou běžnou postavu (hrdinu).

Vše zašlo tak daleko, že Capcom dokonce tuto problematiku zařadil do oficiálního dotazníku propagovaného na sociálních sítích. Tam si z něj spousta lidí dělá legraci a "zneužívá" okénko pro vzkazy s žádostmi o remake Dino Crisis.

Ptá se tam respondentů, jak vlastně chápou název Resident Evil Village. Jestli to symbolizuje zasazení hry, zda je Village novým názvem namísto Resident Evil, zda to chápou jako osmý díl (asi těžko!) či zda to celé koresponduje s tím, co bylo ukázáno v traileru. Mimochodem, dost tam chybí možnost odpovědi, že to má signalizovat odbočku z běžného číslování série, o kterou však nejde.

Může se to jevit jako prkotina, ale připadá nám, že se někdo v japonském vydavateli dodatečně chytl za nos - že mu až teď došlo riziko ohledně špatného pojmenování hry, které by teoreticky mohlo v zimě snížit odbyt a zhoršit šance na úspěch. Není proto vyloučeno, že ještě dojde k přejmenování.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Resident Evil Village

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments