If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejlepší hry roku 2009 mají EA

Následují Nintendo a Sony.

Na EA konferenci určené investorům se exekutiva firmy mj. pochválila za to, kolik že dokázala v tomto roce (v rozmezí leden-listopad) vydat kvalitních her. Kvalitních dle měřítka serveru Metacritic, kde daný titul získal v průměru 80% a více. Na serveru Kotaku se trochu blíže podívali na vyjádření, že v EA mají ze všech vydavatelů nejkvalitnější herní portfolio.

Pokud zohledníme skutečnost, kolik že celkem v EA vydali v tomto roce kvalitních her (tedy v měřítku 80% a více), zjistíme, že jich mají na kontě skutečně nejvíce - 25. Přičemž nejlépe hodnocené jsou tituly The Beatles: Rock Band, Dragon Age: Origins, FIFA 10 a Left 4 Dead 2 (vše 90% a výše).

Nejblíže z vydavatelské konkurence jsou pak u Nintenda a v Sony, kde jich mají 16, resp. 15. Přičemž nejlépe hodnocené jsou Metroid Prime Trilogy a Mario and Luigi Bowser's Inside Story. Resp. Uncharted 2, God of War Collection, Killzone 2 a MLB 09 The Show (vše 90% a výše).

Další vydavatelé už mají výrazný odstup, jako Take 2 se sedmi hrami (nejvýše si přitom stojí kapesní GTA Chinatown Wars), Microsoft se šesti hrami (nejlepší je Forza Motorsport 3), THQ s pěti hrami, či Activision se čtyřmi.

Takže ano, EA se zdá býti ve světle výše řečeného jako nejzdatnějším vydavatelem kvalitní herní produkce, konkrétnější pohled na srovnání s dalšími firmami najdete už na stránce Kotaku.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles