If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejprodávanější hry roku 2009

Žebříčky z USA, Británie a Japonska.

Na největším herním trhu světa, v USA, se vůbec nejžádanější hrou roku 2009 stala střílečka Modern Warfare 2 (ve verzi pro X360), jakkoliv byla vydána až koncem roku. Její celkově fenomenální úspěch ji zároveň napomohl ke statusu čtvrté historicky nejlépe prodávané hry v zámoří, přičemž není bez zajímavosti, že v tomhle žebříčku je mezi deseti nejlepšími hned trojice her ze série Call of Duty.

Co se ovšem týče americké konzolové hitparády zohledňující toliko rok 2009, po zmíněném Modern Warfare 2 následuje dlouhý výčet Wii her, který přerušuje až na osmém místě se nacházející Modern Warfare 2 pro PS3 a o stupínek níže Halo 3: ODST. Na PC frontě tvoří trojici nejlepších The Sims 3, World Of Warcraft: Wrath Of The Lich King a The Sims 2 Double Deluxe, přičemž o palmu vítězství zde bojovaly de facto pouze tituly od Activison a EA. Kompletní tabulku najdete tady.

V případě britské hitparády za rok 2009 se na prvním místě opět vyjímá Modern Warfare 2, na druhém pak najdeme FIFA 10. Mezi deseti nejlepšími přitom zaujímají Wii počiny hned pět míst, takže za pozornost tu stojí ještě šestá příčka Assassin's Cred II a desátá pro FIFA 09. Kompletní žebříčky v rámci jednotlivých konzolí a britského trhu naleznete tady.

Jako poslední tedy zbývá japonský region, který jako jediný pro rok 2009 přispěchal s konkrétními prodejními čísly. Mezi nimi se vyjímá více jak 4 miliony prodaných kusů Dragon Quest IX, lídra tamní hitparády. Ve specifickém žebříčku dvaceti nejúspěšnějších produktů však lze nalézt také Final Fantasy XIII, Yakuza 3 či Resident Evil 5. Více již zde.

Comments