If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nemáte internet pro Xbox One? Pořiďte si spíš X360, radí Microsoft

"Je to běh na dlouhou trať a ve finále ho budete milovat."
Don Mattrick, foto: BusinessInsider

Od pátku máme znovu černé na bílém, že Xbox One si bude potřebovat "volat domů" pravidelně každých 24 hodin. Ačkoli je pravda, že některé jiné, v květnu původně avizované restrikce byly později lehce zmírněny (zejména zbavení se nutnosti platit za hraní hry půjčené jednomu z deseti kamarádů), prý na požadavek komunity.

Nyní šéf xboxové divize Microsoftu přišel se zvláštní taktikou, jak reagovat na stížnosti hráčů v oblastech světa bez připojení. Řekl to den po ohlášení Sony, že jejich PS4 internet vyžadovat nikdy nebude a den po vyjití najevo, že Xbox One bude o sto dolarů/eur dražší než PS4 (499 vs 399).

"Víte, máme takový jeden produkt pro lidi, kteří nejsou schopni si zajistit nějaké připojení k internetu. Jmenuje se Xbox 360," poněkud arogantně prohlásil Don Mattrick v rozhovoru pro GameTrailers, jako by se dosud o X360 snad nevědělo.

Doporučuje ho všem, kdo mají nulový přístup k internetu, protože je to offline zařízení. Oproti tomu Xbox One prý byl "navržen od hráčů pro hráče a všichni [ti přechytralí] komentátoři by si nejprve měli vyzkoušet, jak požadavek neustálého připojení k internetu funguje, než ho budou soudit."

Tento jeden z šéfů Microsoftu se domnívá, že půjde o běh na dlouhou trať, ale že ve finále se Xbox One celosvětově stane produktem, který budou lidé z celého světa milovat a objímat.

"Jsme rádi, že máme tak vášnivou hráčskou komunitu, která je chytrá a vyjadřuje obavy, jestli ji některé tyto restrikce neovlivní negativním způsobem. Avšak dokud si je sama nevyzkouší, je opravdu hodně složité porozumět všem výhodám, které s sebou přináší," uzavřel Don Mattrick. Zjistíme v listopadu.

Video s inkriminovanou pasáží z rozhovoru

Tagged With

Comments