If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Není se čeho bát, PlayStation 5 i hry jsou na dobré cestě pro Vánoce 2020

Sony se vyjádřila + výsledky.

Zatímco xboxový boss varuje ohledně komplikací ve vývoji, Sony je v klidu.

Podle ní se nemáme čeho bát. PlayStation 5 je na dobré cestě pro uvedení na Vánoce 2020 dle dřívějšího plánu.

"Ačkoli některé faktory, jako zaměstnanci pracující z domova či zákazy mezinárodního cestování přinesly určité výzvy, co se týče testovacího procesu a schvalování výroby, vývoj PS5 odsýpá a nadále platí vydání o vánoční sezóně 2020," praví se v oficiálním stanovisku z dneška.

V současné chvíli se neobjevily ani žádné zásadní problémy při vývoji first-party exkluzivních her ve studiích Sony či ve studiích partnerů.

Pouze přiznala, že krize měla určitý dopad na výrobu PS4, kvůli čemuž byla na řadě míst například v Americe minulé týdny vyprodaná. Mohly za to problémy v řetězci dodavatelů komponent, ale krátkodobá poptávka po hardwaru byla vyřešena stávajícími skladovými zásobami a trendy odbytu jsou nyní výborné.

Co se v minulých měsících výrazně zvedlo, byl objem (tržby) herního software staženého z PlayStation Network. Výrazně vzrostly také počty uživatelů PlayStation Plus a PlayStation Now.

Na dotěrnou otázku Bloombergu, jestli Sony netrápí zpoždění v marketingu PS5 (oproti pokročilejší fázi, ve které momentálně je Xbox Series X), přišla od vedení korporace, konkrétně od finančního ředitele (Hiroki Totoki) následující odpověď:

"Zvažujeme věci strategicky, ale děláme to nejlepší, co můžeme. Jestli v propagaci uspějeme či ne, tak s tímto verdiktem bychom si počkali až na prodeje PS5".

Podle posledních spekulací od insiderů dojde na akci s odhalením konzole někdy v první polovině června, ale oficiálně to zatím jisté není a plány se klidně mohou na poslední chvíli změnit. Že něco proběhne, to má být prý garantováno až například dva dny předem, když to už nemůže nic pokazit.

Comments