If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nepokoje u tvůrců Metal Gear Solid 5 a odchod Kojimy

Válčí s Konami.

Když legendární designér Hideo Kojima říkal, že The Phantom Pain bude jeho posledním dílem, mysleli jsme si, že jen blafuje, jako už několikrát v minulosti. Jenže za vším vězí mnohem vážnější problémy, které dnes večer udeřily jako blesk z čistého nebe.

Podle zdroje GameSpotu zuří válka mezi tvůrci Metal Gear Solid 5 ze studia Kojima Productions a vydavatelem Konami. Jakmile bude hra dokončena a v září vydána, studio mají opustit všichni klíčoví vývojáři a vedení včetně Hideo Kojimy, i kvůli tomu, že jim na podzim končí smlouvy či jsou pouhými externisty.

Došlo to dokonce prý tak daleko, že Kojima Productions mají mít omezený přístup do korporátní sítě, k emailům i telefonům. Současně s tím prý Konami odstraňují ze všech materiálů o MGS jakékoli zmínky o studiu či jeho loga. Jsou pryč už i z homepage a oficiálního Twitteru.

GameSpot nedokázal zjistit příčinu neshod, ale zdá se, že Konami patrně nejsou spokojeni s rychlostí a způsobem vývoje hry. V oficiálním prohlášení totiž hovoří o změně struktury ve studiu, "aby dokázali lépe reagovat na rapidně se měnící digitální byznys". Oproti tomu Kojima měl pronést, že dobrá hra pro fanoušky vznikne jen tehdy, když všichni v týmu táhnou za jeden provaz.

Jedním dechem ale Konami dodávají, že Kojima má pokračovat ve vývoji a podpoře produktů Metal Gear (už ne Solid). Tím se klidně může myslet i jen nějaká malá konzultační role, nikoli ta samá jako doposud, ani nikde nemluví o budoucnosti Kojima Productions.

Jelikož vlastníkem této cenné značky jsou Konami, zřejmě to znamená, že The Phantom Pain může být poslední hrou, u níž měl Kojima první a poslední slovo. Její osud by ale tyto překvapivé rozepře ovlivnit neměly, protože, jak známo, už je de facto hotová a pouze se testuje.

Comments