If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Neřídili jsme se u PS5 cenou Xboxu, tvrdí šéf Sony. A dostane se na každého?

Dozvuky včerejška.

Existovala taková teorie, kterou všichni vzali rychle za svou - že prý oba kohouti na jednom kolbišti, tedy Microsoft a Sony, čekají na oznámení ceny konzole od toho druhého a pak se tomu mají přizpůsobit se svou politikou.

Šéf patřičné divize Sony, Jim Ryan, to však dnes vyvrátil. Prý se pro toto nacenění PlayStation 5 rozhodli už docela brzy v letošním roce.

"Vždy jsme chtěli nabídnout lidem verzi PS5, která bude mít stejnou cenovku, jako měla PS4 v době startu ve 2013," uvedl pro The Washington Post.

Jejich plány s odhalením všeho na E3 jim však zkazilo šílenství okolo koronaviru, stejně tak vyvstaly nové potíže ohledně distribuce. Proto patrně ten týdenní odstup mezi uvedením v USA a Evropě.

A jak to tedy bude s počtem kusů PS5 pro premiéru, nebude to závažný problém, jak to někteří naznačují? "Budeme mít připraveno více kusů PS5, než kolik jsme jich měli svého času při startu PS4," sebevědomě ujistil Ryan.

Připomeňme, že tehdy se hned v úvodní den prodal milion kusů konzole a za úvodní dva týdny to bylo 2,1 milionu kusů.

Šéf PlayStation dále prohlásil, že stále trvá jejich zájem ohledně převodu některých her na PC, jako tomu bylo u prvního Horizon.

Naopak přesnou obdobu Xbox Game Pass rozhodně v Sony nechystají, protože takový model není z jejich pohledu dlouhodobě udržitelný. Výroba velké hry je prý stojí přes sto milionů dolarů, takže prostě nemohou dát úplné novinky do takové služby jen za předplatné, to by finančně nevycházelo. Mít katalog her dle jejich názoru není něčím, co by definovalo platformu. S tím PlayStation Plus Collection jim jde spíš o něco jiného, a to poskytnutí těchto skvělých zážitků novým lidem s konzolí.

About the Author

Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments