If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Neudělá Sony PlayStation 4 a zůstane u trojky?

Jeden z konzolových výrobců s tím prý přestane.

Na letošním veletrhu CES v Las Vegas pronesla Nanea Reeves ze společnosti Gaikai zajímavou větu. Podle ní nebude největší zprávou letošní E3 oznámení nové konzole, nýbrž oznámení, že některý ze současných výrobců konzolí další generaci vynechá, jak reportuje gamesindustry.biz.

"Ne všichni výrobci současných konzolí budou mít další generaci. To bude na E3 ta velká zpráva," řekla Reeves, která v Gaikai pracuje na pozici Chief Strategy Officer a která dříve pracovala na vysokých pozicích v EA.

Není těžké domyslet, že by se mělo s největší pravděpodobností jednat právě o Sony a jejich PlayStation. Nintendo už svoji další konozoli oznámilo loni a o nástupci Xboxu 360 se šušká už delší dobu. Samotnému Xboxu 360 se navíc daří, prodává se pořád velmi dobře a úspěchu se těší i Kinect.

Sony je už několik let ve velké ztrátě a vývoj a spuštění zcela nové konzole si vyžaduje nepředstavitelně velkou sumu peněz. Kazuo Hirai, který nedávno povýšil na výkonného prezidenta celé Sony, na CESu navíc otevřeně řekl, že na letošní E3 se žádný PlayStation 4 oznamovat nebude. Před několika týdny podobnou zprávu také popřeli další vysoce postavení lidé v Sony.

Handheld PlayStation Vita, který také zatím rekordy netrhá.

Comments