If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nextgen verze Cyberpunk 2077 v listopadu nebude, ale DLC více než pro Zaklínač 3

+ o zastoupení žen v CDP a schvalování.

Dva velké články o této hře z minulého týdne nestačily - viz CD Projekt Red ujišťuje o neodkladu Cyberpunk 2077 a Cyberpunk 2077 je komplet: Proč skluz nepravděpodobný a jak přelstí koronavirus?

Objevily se totiž dodatečné detaily a upřesnění fiskální konference pro investory, které se vyplatí vědět.

Předně, plnohodnotná nextgen verze pro Xbox Series X bohužel nebude připravena na předvánoční (asi listopadovou?) premiéru konzole. Potvrdil to později i mluvčí polského studia, že tomu výroku bylo porozuměno správně.

Prý jim zabere nějaký čas až po uvedení příštích konzolí na trh, než pro ně připraví vylepšenou verzi. Odstup od zářijové verze pro PS4/X1/PC by byl navíc příliš malý, tudíž nextgen Cyberpunk 2077 dorazí až někdy v roce 2021.

O verzi pro PS5 zatím CD Projekt Red nechce hovořit, protože nejprve je na tahu Sony, aby veřejnosti objasnila systém přechodu z oldgen verzí na nextgen verze apod., i další související informace o konzoli jako takové.

Dále jsme se dozvěděli, že Cyberpunk 2077 nebude mít méně přídavků než Zaklínač 3. Jinými slovy, bude jich více než dva příběhové a dvě desítky drobných. To je pochopitelné, protože potenciál DLC pro fantasy RPG nebyl zdaleka využit, jak by se svého času dalo.

K oznámení těchto DLC má dojít ještě před vydáním základní hry, zhruba tři měsíce v předstihu, čili někdy začátkem léta.

Zajímavé jinak je, že čtvrtinu zaměstnanců polského studia tvoří ženy, což je o patnáct procent vyšší zastoupení než průměr v zemi. Mezi vývojáři to je 640 mužů na 232 žen, u GOG 130 mužů na 42 žen.

Celkem měl CDP ke konci loňského roku 1044 lidí, z čehož 21 procent tvoří cizinci z 44 různých zemí. Polovina zaměstnanců je ve věku 30 až 39 let, zatímco 42 procent tvoří ti mezi 20 a 29 lety.

Poslední dozvuk se týká schvalování hry u organizací zabývajících se věkovým doporučením. Adam Badowski napsal, že Cyberpunk 2077 už prý drtivá většina zemí na světě v uplynulém měsíci stihla proklepnout.

Tagged With

Comments