If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nextgen verze EA her vyjdou ještě před konzolemi

Battlefield 4, FIFA 14, Madden + verze pro staré konzole jsou prý jen pro trénink.

Někteří se nad tím pozastavovali už u spekulovaného náskoku PS4 podoby Watch Dogs. Proč hra vyjde ještě před premiérou nových konzolí, když ji člověk po několik dnů nebude mít na čem pustit. A nyní se to samé stane i u titulů EA.

První trojice nextgen verzí jejich her - Battlefield 4, FIFA 14 a Madden NFL 25 - společně vyjde 19. (USA) nebo 21. listopadu pro Xbox One a 12. (USA) nebo 29. listopadu pro PS4.

Čili Američané koupící si tyto nextgen hry se zpočátku budou moci pouze dívat na jejich krabičku na stole, protože Xbox One přijde na trh až 22. listopadu, tedy tři dny poté. Evropané si počkají jen jeden den.

Vysvětlení této drobné nelogičnosti je prosté a pramení ze zažitých distribučních mechanismů, když nové hry v USA vycházejí vždy v úterý a v Evropě vždy ve čtvrtek nebo v pátek. Pokud by EA chtěli uvést nextgen hry na trh ve shodný den co nové konzole, změna distribuce by způsobila spoustu problémů či náklady navíc, takže zřejmě usoudili, že jim to za to nestojí.

Na oficiálním blogu, který sepsal Peter Moore, je jinak zajímavé, jakým tónem mluví o PS3/X360 verzích Battlefieldu 4, FIFA 14 či Madden NFL 25. Jako by snad byly nějaké méněcenné či pouze k testovacím účelům, než za pár týdnů přijde to pravé ořechové s nextgenem:

"Předčasným hraním Battlefield 4, FIFA 14 či Madden NFL 25 na starých konzolích se můžete naučit nové mapy, odemknout předměty nebo vybudovat své statistiky, které pak hladce přenesete do nextgen verzí na Xbox One či PlayStation 4, abyste měli náskok nad soupeři."

Stejně jako Activision u Call of Duty, i EA se na tomto upgrade programu z PS3 na PS4 i z X360 na Xbox One dohodli s řadou předních obchodů, kde opět bude stačit uhradit desetidolarový poplatek pro přechod na nextgen verzi té samé hry, co už vlastníte. Tam se vám poté přenesou MP statistiky či Premium členství u BF4 nebo vlastní tým z režimu Ultimate Team.

Comments