If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nezávislý horor Amnesia docela úspěšný

Také jej ale sužuje pirátství.

Titul Amnesia: The Dark Descent od tvůrců Penumbry vyšel před pár dny a tvůrci prozradili, že hra je poměrně úspěšná.

Vývojáři z Frictional Games se netají svým překvapením – nečekali totiž tak vřelé přijetí od herních médií a komunity obecně. Většina recenzí hodnotí 80+, některé i 90+ a hráčům se Amnesia také líbí. Takto pozitivní reakce si ve Frictional velmi pochvalují, protože sami tvrdí, jak je obtížné udělat marketing pro nezávislou hru.

Co se prodejů týče, je to už trochu střídmější, ale stále dobré. Největší množství hry se prý prodalo na předobjednávkách a velmi krátce po spuštění prodeje. Nejvíce nákupů proběhlo v posledních hodinách dvaceti procentní slevy na Steamu. Od té doby prodeje údajně "drasticky klesly" a neustále klesají. Devadesát procent hráčů vlastní Amnesii na Windows a zbylých deset procent si mezi sebe dělí Linux a Mac.

Hře se bohužel nevyhnulo ani pirátství, které je v tomto případě ještě smutnější – Frictional Games tvrdí, že Amnesia unikla na internet den před zahájením prodejů. A to z jedné z recenzentských kopií, které vývojáři poskytli novinářům.

Sami vývojáři říkají, že kdyby se hře dařilo o něco hůře, studio by bylo nuceno skončit s tvorbou her. „V současné době to vypadá tak, že při řešení rozpočtu pro naši příští hru budeme muset být stále velmi opatrní. Doufali jsme, že skutečně úspěšné vydání nás oprostí od toho, abychom se pořád báli o peníze, ale to se nestalo," tvrdí Frictional Games.

Amnesia: The Dark Descent je k dostání v digitální distribuci na PC a Macovi za 20 dolarů.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles