If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft nebude zkoumat, zda vašich 10 lidí se sdílením patří do rodiny nebo ne

Ale zároveň v tom má opět zmatky ohledně mulťáku.

O Xbox One se píše většinou v dost negativním světle, ale neustále zapadá jedna věc, která vypadá potencionálně úžasně - možnost sdílet svou celou knihovnu her s deseti dalšími lidmi. Microsoft o nich mluví jako o "rodině", ale jak potvrdil Phil Spencer z Microsoftu, nebudou nijak ověřovat, zda ti lidé skutečně patří do vaší "rodiny" nebo jde jen o deset kamarádů.

"Vím, že někteří lidé budou vytvářet rodinné skupiny, i když ti lidé nejsou součástí opravdové rodiny, ale myslím, že je to velká výhoda našeho systému a lidé to budou používat. Na fórech jsem hned viděl žádosti o vytvoření rodinných skupin."

Microsoftu tedy nevadí, že se třeba deset kamarádů domluví a koupí si jednu novou hru, každý za desetinu ceny. Bude ale mít možnost všech deset si hru zahrát? Najednou asi ne. V tom se různá vyjádření Microsoftu docela rozcházejí.

Major Nelson naznačil, že multiplayer bude moct hrát pouze ten, který hru na svůj účet pořídil a s ostatními ji sdílí. Dalších deset klidně může hrát naráz singeplayer. Phil Spencer pak říká, že hru naráz mohou hrát dva lidé, ale "je to třeba raději ověřit v podmínkách, protože si nejsem jistý".

No, a když se člověk podívá do podmínek, stojí tam: "Stejně jako dnes, člen vaší rodiny může hrát kopii Forza Motorsport doma u kamaráda. Jenom teď nebude mít k dispozici pouze kopii Forza, ale všechny vaše sdílené hry. Můžete vždy hrát vaše hry a jeden člen rodiny může hrát z vaší sdílené knihovny."

Když se tedy teoreticky domluví skupina deseti lidí, klidně se může stát, že dva budou hrát vaši hru a vy se na ní vůbec nedostanete. Co ale když si koupíte multiplayerovou hru? Mohou na jednu zakoupenou kopii tedy dva lidé hrát v kooperaci, třeba?

Na to stále není odpověď. Když server Ars Technica mluvil s Yusufem Mehdim z Microsoftu, dozvěděli se zase, že ze sdílené knihovny může hru hrát pouze jeden člověk.

Jinými slovy, Microsoft má u svého Xbox One tak složité podmínky a různé možnosti licencí, že se v nich ani sami nevyznají.

A pak se v nich mají vyznat zákazníci.

Tagged With

Comments