If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo 3DS se začne prodávat v březnu

Bude drahé, ale slušně vybavené.

Dnes se konala v Amsterodamu velká akce Nintenda, kde konečně oznámili, kdy a za kolik se bude prodávat očekávaný handheld Nintendo 3DS.

V Evropě by mělo být k dispozici 25. března, a to v černé a modré barvě. Cena u obchodníků se zatím pohybuje v rozmezí 219 - 229 liber (v přepočtu až 6600 Kč!). Doporučená cena v korunách od českého distributora Conquest zatím nebyla stanovena. Kolem těch 200 liber to je poměrně dost. Jenom pro porovnání, první Nintendo DS se v roce 2005 ve Velké Británii prodávalo za pouhých 99 liber. Sony PSP se začalo prodávat za 179 liber.

Už na začátku si budou moci majitelé Nintenda 3DS vybrat z více než 30 různých herních titulů, mezi kterými bude například Super Street Fighter IV - 3D Edition, Resident Evil: The Mercenaries 3D Edition, The Sims 3, Madden NFL Football, LEGO Star Wars III: The Clone Wars, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Star Fox 64 3D, Tom Clancy's Splinter Cell 3D, Rayman 3D a řada dalších.

V handheldu už bude nahraný nějaký software včetně několika her nebo 3D videoprehrávače. Součástí bude také The Activity Log, který bude zaznamenávat, co na zařízení děláte - tedy jaké hry hrajete a jak dlouho. Také bude součástí 3DS pedometer, který bude zaznamenávat, kolik kroků jste se zařízením ušli (to se bude také využívat v některých hrách).

Další aplikace Mii Maker dokáže vzít vaši fotku a udělat z ní Mii postavičku, která se pak může používat v některých hrách. Foťák se dá využít také ve hře Face Raiders, předinstalované gamesce, ve které se objeví vaše fotografie a vy na ni můžete střílet jako na terč.

Chybět nebude v Nintendu 3DS také prohlížeč internetových stránek přes WiFi.

Co se vybavení týče, skutečně má Nintendo 3DS také foťák, který je navíc schopen vytvářet 3D fotografie. Zařízení je také vybaveno gyroskopem a pohybovým senzorem. Na 3DS si můžete také kromě přehrávání 3D videí pouštět samozřejmě hudbu v MP3 a dalších formátech, což je funkce, jíž současné DSi nedisponují.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments