If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo: Apple je větší nebezpečí než MS

Videoherní společnost se obává Jablíček.

Reggie Fils-Aime, šéf americké pobočky Nintenda, se nechal slyšet, že vidí pro jeho společnost Apple jako větší konkurenci než Microsoft se svou platformou Xbox.

V rozhovoru pro Forbes řekl, že konkurence pro Nintendo ale nejsou jen malé hry, ale také další jiné trávení volného času. "Naší konkurencí je Zynga [vydává hry na Facebook], naší konkurencí je surfování na internetu, naší konkurencí jsou i noviny," řekl.

Největší hrozbou pro Nintendo je ale Apple - dokonce víc než Xbox. "Jestli si myslím, že nás krátkodobě mohou poškodit mnohem víc než Microsoft? Rozhodně."

Dodává ale, že Apple se zaměřuje spíše na relaxační hraní her typu Angry Birds. Nintedo má navrch prý díky tomu, že jejich hry se do vás "zakousnou a už vás nepustí". On sám prý nahrál 150 hodin v Dragon Quest.

Apple minulý týden prozradil, že prodali ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010 celkem 14,1 milionů iPhonů. Když si k tomu připočtete, že zvládli prodat také 3,89 milionů Maců, 9,05 milionů iPodů a 4,19 milionů iPadů, stali se nejvýdělečnější společností vyrábějících technické hračky.

Ostatně, sílu Apple si uvědomují už i herní vývojáři a například Sega se se svým Sonic the Hedgehog 4 otočila zády k DS a PSP a hru vydá pouze na iPhone 4.

Comments