If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo chce peníze za Let's Play videa na YouTube

Hráči, které živí příjmy z reklamy u nich, se bouří.

Na YouTube existuje několik tvůrců Let's Play videí, kteří na tomto obsahu vydělávají peníze. Nintendo si ale řeklo, že není důvod, aby na jejich hrách vydělával někdo jiný a uzavřeli partnerství s YouTube, který jim zajistí peníze z reklamy u Let's Play videí jejich her. Což se samozřejmě nelíbí několika známým osobnostem z YouTube.

Například Zack Scott vytvářející podobná videa si stěžuje, že Nintendo tímto krokem kouše do ruky, která je živí. Podle jeho názoru diváci Let's Play se následně do hry nadchnou a chtějí si ji díky tomu koupit.

Nintendo ale tvrdí, že na rozdíl od jiných společností publikování těchto videí nijak nezakazuje. "Chceme, aby fanoušci mohli vidět obsah Nintendo her na YouTube a proto jsme se rozhodli, na rozdíl od jiných herních společností, naše intelektuální vlastnictví neblokovat." Pouze, pokud jej identifikují algoritmy YouTube, k nim bude vkládána jejich reklama.

Zack Scott ale upozorňuje, že Content ID identifikace, kterou budou používat, blokuje video před viděním v jistých zemích nebo dokonce občas i celosvětově. Mike Bithell, autor hry Thomas Was Alone, dokonce tvrdí, že jeho hra by se nikdy bez YouTube nestala hitem. Říká, že jakmile YouTube osobnost Total Biscuit udělal o Thomas Was Alone video, ihned začal prodávat osmkrát více kopií, než v den spuštění hry. "Za pár hodin jsem byl na Steamu prodávanější než Assassin's Creed 3. A nejsem v tom sám. Každá indie hra, která se dostala do Total Biscuit, Let's Play from Pewdie nebo NerdCubed, to měla podobně."

Na serveru Reddit mezitím vzniká seznam společností, které podporují Let's Play videa, a která z nich chtějí peníze.

Comments