If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo nakonec na E3 nový hardware neoznámí

Ani nástupce Wii U ani příslušenství.

S tím, jak probíhá komunikace mezi novináři a vydavateli okolo E3, zaslechlo čím dál více lidí z branže o údajně novém hardwaru, které má Nintendo v červnu ohlásit. Po fanstránkách a MCV to slyšeli už i redaktoři IGN a VideoGameru.

V tuto chvíli není úplně jasné, jestli půjde o pouhé příslušenství k Wii U, nebo úplně novou konzoli, která by byla plnohodnotným nástupcem Wii U, dnes už výkonem nedostačujícího na PS4/X1. Druhá varianta je pravděpodobnější, protože Wii U by dnes asi nezachránilo už ani sebelepší příslušenství.

VideoGamer se dozvěděl od third-party vydavatele, že Nintendo má letos v Los Angeles ukázat rovnou nové hry určené pro tento hardware. Redaktor Peer Scheneider z IGN mu v podcastu přizvukoval, že je to prakticky jistá věc, o které mu říkali někteří bývalí zaměstnanci Nintenda i lidé od vydavatelů.

IGN nicméně tipuje, že se spíš dočkáme nové revize stávajícího hardwaru než úplně nové konzole. O ní mluvily před pár měsíci specifikace na NintendoNews.com, podle nichž by mělo údajně jít o zařízení složené ze dvou částí - tzv. handheld Fusion DS a pak ještě Fusion Terminal, z nichž jedno bude možné brát na cesty a to druhé pro hraní doma v obýváku.

Aktualizace - Nintendo na tyto spekulace zareagovalo prohlášením, podle nějž na E3 žádný hardware nehodlá oznámit.

Comments