If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo oznámilo nový model DS

S větším displejem a začátkem roku v Evropě.

Ačkoliv se Nintendo do poslední chvíle tvářilo odmítavě ke spekulacím ohledně příchodu další verze jejich handheldu DS, resp. DSi, je tu oficiální potvrzení nového hardwaru. I když "nového" asi není zcela na místě, protože se mění de facto pouze velikost a s tím související hmotnost.

Nintendo tady vychází vstříc všem hráčům, kteří volali po větším displeji přístroje, potažmo dotekovém peru (stylusu). A představuje tak model DSi XL (v Japonsku DSi LL) s rozměry 161 x 91.4 x 21.1mm a váhou 314g. Pro srovnání, stávající DSi má míry 137 x 74.9 x 18.9mm a hmotnost 214g.

Handheld přitom bude vybaven hned dvěma stylusy o délce 96mm a 129.3mm, a třemi předinstalovanými DSiWare hrami. Alespoň tedy v Japonsku, kde se objeví už 21. listopadu v ceně 20,000 jenů (resp. 220 USD) a třech barevných variacích (Dark Brown, Wine Red a Natural White).

DSi XL nicméně nabídne i o něco větší výdrž baterií, než má současné DSi. Mluví se o 4-5 hodinách při maximálním jasu (3-4 má stávající DSi) a 13-17 hodinách při minimálním jasu (9-14). Na druhou stranu dobití bude o 30 minut delší, systém budete dobíjet cca 3 hodiny.

V Evropě se DSi XL chystá na trh v prvním čtvrtletí příštího roku, cena bude logicky vyšší, než kolik činí u současného DSi, přičemž další detaily ohledně startu handheldu budou v brzké oznámeny. Takže jak, máte zájem?

Tagged With

Comments