If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo představilo budoucí hry pro Wii U

Pokračování Mária, dvakrát Zelda, funkce Wii Fit a Pikmina...

Prezident Nintenda, Satoru Iwata, ve včerejším vysílání již pravidelného pořadu Nintendo Direct odhalil lineup nových her pro konzoli Wii U. Mezi ně patří zejména dva přírůstky do série Zelda: HD remake GameCube klasiky Wind Walker a úplně nový díl Zeldy pro Wii s "překopaným konceptem" (např. abyste nemuseli procházet dungeony v předem určeném pořadí).

Také nastínil způsob, jak se budou nadále rozvíjet funkce Miiverse a hraní pomocí dvou integrovaných obrazovek. Domácí distributor ConQuest nyní stručně shrnul všechny hlavní novinky:

Tým Nintendo EAD Tokyo Software Development, který vytvořil hry Super Mario Galaxy pro Wii a Super Mario 3D Land pro Nintendo 3DS, pracuje na nové 3D Mario hře pro Wii U. Ta by měla být předvedena na letošní výstavě E3, kde bude i nový titul z řady Mario Kart pro Wii U.

Yarn Yoshi - Tým, který vytvářel Kirby's Epic Yarn, v současnosti pracuje na první konzolové hře s Yoshim v hlavní roli od roku 1998, kdy vyšla Yoshi's Story pro Nintendo 64. Takashi Tezuka, šéf Yoshi's Island a Yoshi's Story, dohlíží na vývoj nové hry, která je zasazena do prostředí nápaditého světa vlnek a textilií.

Wii Fit U - Nové vlastnosti zahrnují například možnost vytvářet hráčem komunity v Miiverse a společně tak diskutovat o cvičení, BMI indexu, jak se jim podařilo zhubnout a další témata, čímž se mohou vzájemně motivovat k dosažení vysněných cílů. Podobné funkce jsou plánovány i pro další hry.

Pikmin 3 - Tato nadcházející hmyzí RTS zahrnuje funkci, která dovoluje hráčům používat Wii U GamePad jako kameru, díky které mohou sdílet pohled ze stejné perspektivy jako Pikmin a vytvořit obrázky krajiny a postaviček ze hry a sdílet je v Miiverse.

Party pokračuje - Nový titul série Wii Party je plánován na toto léto. Hra přináší mnoho herních stylů. Jedním z nich je i možnost, že oba hráči hrají na GamePadu přímo proti sobě.

RPG mix - Nintendo započalo spolupráci s mnoha partnery z řad vydavatelů, aby mohli představit pro Wii U ty nejlepší herní série. Jedním takovým partnerem je i Atlus, s kterým spolupracuje na sériích Fire Emblem a Shin-Megami Tensei. Video trailer ze hry je možné vidět v Nintendo Direct.

Nová hra od Monolith Soft - Tetsuya Takahashi a tým Monolith Soft, kteří vyvíjeli Xenoblade Chronicles pro Wii, pracují na nové hře.

Miiverse expanduje do smartphonů - Od letošního jara si budou moci lidé prohlížet Miiverse ze svých smartphonů. Ze začátku to bude na bázi prohlížeče, v budoucnu plánuje Nintendo vytvořit speciální aplikaci.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments