If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo frustruje neúspěch GTA na DS

Prý to chtělo delší marketing.

Nintendo oficiálně proneslo, že prodeje hry Grand Theft Auto: Chinatown Wars pro handheldy DS byly velice "frustrující". Řekla to přímo viceprezidentka obchodu a marketingu pro Nintendo of America, Cammie Dunaway. Hlavním důvodem podle ní bylo, že britské Rockstar Leeds potřebovalo mnohem lepší marketingovou podporu.

V rozhovoru pro MTV Multiplayer uvedla: "Už jsme na Nintendo DS vydali pár her pro dospělé - Resident Evil nebo Call of Duty. Těch se prodaly miliony kusů. Něco podobného jsme očekávali od GTA. Ještě není ale všem dnům konec, prodeje mohou neustále pokračovat a už jsme párkrát viděli, že se něco takového stalo na DS platformě. Někteří lidé nějakou hru objeví až později."

"Důležité je ale u takových titulů dělat marketing a pokračovat v něm. Je to jedna z věcí, na kterou jsme za těch pár let přišli. Už nestačí staré pravidlo mít na začátku pár upoutávek v televizi a pak se na marketing vykašlat. Pořád přicházejí noví a noví lidé."

Odhaduje se, že i přes své kvality se hry GTA: Chinatown Wars prodalo pouhých 200 tisíc kusů. Číslo je z března a týče se pouze prodejů v USA. Přesto jde o číslo, které je mnohem nižší, než s jakým se počítalo. Stačí například porovnat GTA verze pro PSP - těch se vždy prodalo přes milion kusů.

Comments