If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo Switch bude v ČR dražší, než se myslelo

Obchody potichu zvýšily cenu.

Krátce po pátečním oznámení nahodily konzoli/handheld Nintendo Switch do předobjednávek i přední české obchody.

Tehdy nejprve uváděly 7990 Kč, patrně čerpající z přepočtu z 300 amerických dolarů plus nějaká ta daň. Varovaly, že to je pouze odhad, který se může změnit, takže jim nelze nic vyčítat.

Už jsme o tom měli rozepsaný článek (ustoupil Glose), že to Switch takhle bude mít dost obtížné, když hardwarově výkonnější PlayStation 4 a snad i Xbox One - obojí s nesrovnatelně větší nabídkou softwaru i protihráčů - lze dnes běžně sehnat za výrazně nižší částky (PS4 6500 Kč).

Nyní ovšem obchody předobjednávkovou cenu v korunách potichu zvedly: na Alza.cz už visí 8990 Kč, zatímco na Xzone nabobtnala na 8888 Kč.

Ani hezky vypadající částka však nezakryje, že došlo k zdražení o tisícovku, které už tak nezáviděnihodnou situaci ještě zhoršuje. Méně než holý Switch obvykle stojí i balení PS4/X1 s populární hrou typu Uncharted 4.

Oba shopy asi v mezidobí obdržely echo či podklady od domácího distributora ConQuest, který je mohl vyzvat k nápravě na základě doporučené maloobchodní ceny v ČR. Lze tipovat, že důvodem může být přepočet z ceny v eurech na evropských trzích, kde Switch vychází tradičně dráž (330 eur) než v USA.

Velmi vysoko, na úplně stejnou hranici jako AAA novinky na PS4/X1, jsou nasazeny i české ceny her pro toto v březnu vycházející herní zařízení. Soudě opět dle Xzone, připravte si 1799 Kč za Zeldu pro Switch, přičemž ještě v pátek byla o stovku levnější. Super Bomberman R stojí 1499 Kč, Splatoon 2 opět 1699 Kč, předělávka Mario Kart 8 Deluxe 1599 Kč, ARMS 1599 Kč a sbírka minimálně dvaceti miniher šitých na míru unikátnímu ovladači - 1, 2 Switch - nejrozumnějších 1299 Kč.

Tagged With

Comments