If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo: Switch v USA za dva dny více než Wii

Jak to interpretovat? + UPDATE

Reportér New York Times měl možnost aktuálně pohovořit s prezidentem amerického Nintenda o prvních ohlasech trhu na hybridní handheld Switch (Alza.cz).

Reggie Fils-Aime řekl, že za úvodní dva dny (pátek a sobota minulý týden) se v USA prodalo více kusů než kterékoli jiné konzole od Nintenda v historii, více než Wii.

Zelda pro Switch byla zase nejlépe prodávaným samostatným titulem v historii firmy, do čehož se nepočítá přibalené Wii Sports, když porazila například Super Mario pro N64.

"Vyvozovat z toho nějaké dlouhodobé závěry či srovnávat s Wii, které má celkově na kontě 100 milionů kusů, by bylo ošidné, ale znamená to dobrý start pro Switch, přičemž velké hry se blíží," ukončil sérii tweetů Nick Wingfield z NYT.

Tento výsledek považuje on osobně za pozoruhodný vzhledem k uvedení v březnu, mimo vánoční sezonu. Ačkoli s tím lze úspěšně polemizovat, protože v úvodní den jde obvykle hlavně o nasbírané předobjednávky (učiněné v předešlých měsících), nikoli o koupi konzole coby dárek někomu pod stromeček.

Škarohlídi namítají, že pokud Nintendo nechce říct konkrétní prodejní čísla (ani neupřesnilo, zda jde o expedice či odbyt přes pokladnu koncovým zákazníkům), nemá to zatím velkou vypovídací hodnotu. To prý bude mít až odbyt třeba za úvodní měsíc dva.

Pokusy o srovnávání s Wii jsou rovněž dvojsečnou zbraní: tehdy totiž bylo v době premiéry na řadě míst vyprodané a prodalo by klidně mnohem více kusů (než těch 476 tisíc za listopad 2006 v USA), protože lidé byli doslova zblázněni z revolučního pohybového ovládání a stáli před krámy ve frontách od časného rána. Za poslední roky navíc došlo k takovému pokroku ve výrobě a schopnosti uvést na celosvětový trh více kusů, že to znemožňuje přímé porovnání.

Kromě toho, i předešlé Wii U mělo docela silný start (425 tisíc kusů za úvodní měsíc). Přesto to nezabránilo tomu, aby se později stalo všeobecně uznaným propadákem, když chyběl dostatek pořádných her a trpělo ignorací od největších vydavatelů kvůli slabému výkonu i přístupu Nintenda. Až teprve letošní podzim ukáže, jak vlastně dopadne Switch.

UPDATE 16:20 - Evropské Nintendo oficiálně oznámilo, že i na starém kontinentu se Switch prodalo za úvodní víkend více než kterékoli jiné konzole od této firmy v minulosti, přesná čísla opět chybí.

Tagged With

Comments