If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nintendo vysvětluje, proč je tak důležité stále vytvářet konzole

Je třeba hledat inovace a nové způsoby hraní.

Prezident amerického Nintenda Reggie Fils-Aime byl nedávno na rozhovoru u The Game Theorists a vysvětlil, proč si společnost myslí, že je důležité pokračovat ve vytváření a vydávání nových konzolí.

"To, co Nintendo dělá pro celý herní průmysl, je hodně důležité. Na to jsme pyšní," říká v rozhovoru. Snaží se být totiž v herním světě jako inovátoři. "Inovujeme svět videoher, posouváme celý průmysl kupředu. Nejlepší a nejočividnějším příkladem je Wii, kde byly pohybové ovladače a hraní her už nebylo jen o mačkání tlačítek."

Navíc, jak říká, to učinili za cenu, kterou si většina rodin mohla dovolit. Nintendo riskovalo, ale nakonec se jim risk vyplatil. Totéž hodlají zopakovat s Nintendo Switch.

Vyjmenoval spoustu dalších inovací v herním průmyslu, ze které může Nintendo - D-Pad, analogové páčky, start a select tlačítka, handheld konzole, vibrace, bezdrátové ovladače, používání dotykové obrazovky ve hrách, 3D hry, augmented reality a spousta dalších věcí.

Co se Nintendo Switch týče, řekl, že velmi důležitým prvkem u této konzole je její podpora u třetích stran a o ní se budou velmi snažit. "Víme, že mít velký katalog her od třetích společností je nesmírně důležité ve vývoji konkurenceschopné konzole."

Comments